Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2021 18:57
Resident Evil - klasyczne wersje - capcom
1495V

Resident Evil otrzyma klasyczne porty z PlayStation? Fani wierzą w powrót uznanych gier

Capcom od lat odświeża kolejne odsłony serii Resident Evil, ale nadszedł już ten moment, gdy gracze mają nadzieję na odrobinę klasyki. Ostatnie teasery publikowane przez studio dają do myślenia.

W najbliższy czwartek odbędzie się nowe wydarzenie Capcomu, podczas którego zobaczymy materiały z Resident Evil Village. W Sieci pojawił się nawet plan imprezy, jednak fani wciąż mają nadzieję, że Japończycy przygotowali kilka niespodzianek.

Od kilku dni Capcom publikuje na Twitterze zapowiedzi wydarzenia, ale deweloperzy nie wykorzystują nowoczesnych materiałów, a studio stawia na leciwe pozycje. Twórcy pokazują materiały z klasycznych odsłon serii Resident Evil z pierwszego PlayStation.

Wśród fanów pojawiła się konsternacja – a może to teaser jednego z projektów? Według graczy, Capcom może wrzucić na nowe konsole porty tytułów, które nie otrzymają nowoczesnej oprawy, ale pozwolą zainteresowanym zapoznać się z pierwszymi wizjami deweloperów.

Wielu graczy zareagowało bardzo pozytywnie na pomysł prostego przeniesienia Resident Evil, Resident Evil 2 oraz Resident Evil 3: Nemesie, więc Capcom może faktycznie wykorzystać okazję.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/01/resident_evil_fans_muster_up_hope_for_ports_of_classic_ps1_titles

Tagi: Capcom Resident Evil resident evil 2 resident evil 3