Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2021 16:16
PlayStation 5 puste pudełko
3424V

Puste pudełka po PS5 sprzedawane za ponad 4900 zł. eBay walczy z nową formą oszustwa

Oszuści próbują wykorzystać problemy z dostępnością PS5 i ponownie wykazują się nietypową kreatywnością, by zarobić na naiwności klientów. Na najnowsze kombinacje zareagował eBay, który zablokował jedną z aukcji.

Pod koniec listopada informowaliśmy naszych czytelników o nietypowych ofertach – na eBayu pojawiły się zdjęcia PS5, które były kupowane przez graczy za tysiące. Nieuważni klienci chcieli szybko zadbać o wolne sztuki PlayStation 5, nie czytali wszystkich szczegółów aukcji i w taki sposób zostawali klientami drogich fotografii.

Teraz eBay postanowił zareagować szybciej i zaczął monitorować aukcje, na których pojawiają się... Puste pudełka po PlayStation 5. Firma podkreśla, że jest to niezgodne z regulaminem serwisu i zaczęła usuwać podobne propozycje.

Trzeba jednak zaznaczyć, że reakcja pojawiła się dopiero po pewnym momencie i już teraz kilka takich propozycji zostało zakończonych – choć serwis podkreśla, że „aukcje nigdy nie zostały opłacone”, jednak eBay przedstawia za przykład tylko jedną ofertę. Nie wiemy, jak wyglądała sprawa z innymi pudełkami za ponad 1000 dolarów.

eBay zachęca do rozważnych zakupów, bo choć firma „dokłada wszelkich starań, by zapewnić milionom ludzi na całym świecie bezpieczne zakupy”, to jednak przedstawione przykłady pokazują, że oszuści wciąż potrafią zaskoczyć.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ebay-says-its-targeting-users-attempting-to-sell-empty-ps5-boxes/

Tagi: playstation 5 ps5 Sony