Iza Łęcka Iza Łęcka 18.01.2021 09:00
Tomonobu Itagaki - Itagaki Games
891V

Twórca Ninja Gaiden założył studio. Tomonobu Itagaki byłby „zaszczycony”, gdyby znów mógł pracować dla Xboksa

Tomonobu Itagaki przez blisko dziesięć lat ekskluzywnie tworzył dla Microsoftu - po rozpoczęciu nowego rozdziału w karierze, Japończyk prawdopodobnie chętnie powróciłby do tego układu. Po założeniu Itagaki Games deweloper wspomina okres pracy dla Xboksa.

Przez kilka ostatnich lat Tomonobu Itagaki zajmował się nauczaniem młodych programistów, a ostatnia produkcja Japończyka nie osiągnęła oczekiwanego poziomu. Nie możemy jednak zapomnieć, że to on odpowiadał za tak kultowe marki jak Ninja Gaiden czy Dead or Alive i miał okazję opracować kilka dużych produkcji, które osiągnęły spory sukces na pierwszym Xboksie.

Obecnie producent, reżyser i doradca, potwierdził założenie Itagaki Games, które jest gotowe na nowe wyzwania. W oficjalnej wiadomości 53-letni projektant potwierdził, że byłby zaszczycony, gdyby mógł pracować dla Microsoftu:

„Zacząłbym ponownie od pytań, które zadałem [oryginalnemu projektantowi Xboksa] Seamusowi [Blackleyowi] dwie dekady temu. Wtedy zapytałem go, "czy jesteś pewien, że pokonasz PS2?", a on odpowiedział, "Tak. Xbox jest nazywany Projekt Midway, a ja zdobędę dzięki niemu dominację. Dlatego mu zaufałem i tak naprawdę tworzyłem ekskluzywne gry na Xboksie przez około dziesięć lat. Od tego czasu minęło 20 lat, a ja założyłem własną firmę, Itagaki Games, która nie jest powiązana z Tecmo, ani Valhallą. Wiem, że Microsoft nadal agresywnie rozwija swoje struktury. Jeżeli się do mnie zwrócą, będzie to dla mnie zaszczyt”.

Jak już dzisiaj wspominaliśmy, Microsoft należy do największych przedsiębiorstw w branży, które może nadal szukać wzmocnień, ale czy Itagaki Games byłoby faktycznym, mocnym wsparciem? Jedna z ostatnich gier Japończyka, Devil's Third, nie osiągnęła oczekiwanej jakości.

Warto pamiętać, że Tomonobu Itagaki zyskał sławę dzięki pozycjom Tecmo, tymczasem po sukcesie Ninja Gaiden II, deweloper oskarżył studio między innymi o niewypłacenie premii. Później twórca założył Valhalla Game Studios, które opracowało Devil's Third.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ninja-gaidens-itagaki-has-a-new-studio-and-would-be-honoured-to-work-with-xbox/

Tagi: Itagaki Games Microsoft tomonobu itagaki Xbox