Iza Łęcka Iza Łęcka 18.01.2021 07:40
Xbox Game Studios - Microsoft
1301V

Microsoft, Amazon i Google szukają nowych studiów. Sony także chce wzmocnień

Ostatnio czołowi gracze w branży gier nie próżnują, starając się rozszerzyć swoje możliwości produkcyjne. Okazuje się jednak, że 2021 rok może być czasem kolejnych wielkich ogłoszeń o przejęciach studiów. Sprawdźcie szczegóły.

W ciągu następnych miesięcy Microsoft powinien zakończyć proces przejęcia Bethesdy. W zeszłym tygodniu słyszeliśmy również o kupnie Codemasters przez EA. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez InvestGame, wartość fuzji i zdobywania nowych zespołów przekroczyła w 2020 roku 22 miliardy dolarów, a kluczowymi nabywcami byli Tencent, Embracer Group, Stillfront i Zynga. W branży gier dochodzi do mocnych przetasowań, tymczasem jeden z dziennikarzy wskazuje, że to nie koniec wielkich zakupów.

W najnowszym materiale wideo Brad Sams z BWWMediaGroup stwierdził, że wie o wielu przejęciach, do których może dojść w najbliższym czasie. Dziennikarz specjalizujący się w doniesieniach dotyczących Microsoftu wskazuje, że to gigant z Redmond, Amazon oraz Google prowadzą pertraktacje.

„Słyszałem wiele rozmów za zamkniętymi drzwiami o przejęciach w branży. W tej chwili dzieje się wiele poruszających rzeczy”.

„Ciężko jest stwierdzić, które firmy zostaną zgarnięte i przez jakich wydawców... ale mogę powiedzieć, że pewne duże marki w przemyśle gier są zaczepiane przez Microsoft, ale również Amazon i także Google”.

Reporter wskazuje, że rozmowy prowadzą również przedstawiciele Sony, choć w mniejszym stopniu:

„Sony jest jedną ze stron rozmów, ale wydaje się, że w mniejszym stopniu niż Google, Amazon czy Microsoft, który wchodzi do gry. Masz też EA: zobacz, co się stało na przykład z Codemastersem”.

W dobie pandemii bardzo dobre rezultaty osiągane przez kolejnych członków branży gier, sprawiają, że dla wielu inwestorów ta gałąź rozrywki staje się bezpiecznym i pewniejszym przedsięwzięciem. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu grupa analityków z DFC Intelligence śmiało stwierdziła, że przez kłopoty Cyberpunk 2077, CD Projekt może być „jednym z potencjalnych kandydatów do przejęcia”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-amazon-and-google-are-targeting-big-names-for-buyouts-journalist-claims/

Tagi: Amazon Google Microsoft playstation przejęcia Sony Xbox