Iza Łęcka Iza Łęcka 14.01.2021 13:21
Assassin's Creed Valhalla Eivor język isu
1027V

Fani Assassin's Creed rozszyfrowali język Isu. Przygoda Eivor znacząco pomogła w odkryciu

Uniwersum Ubisoftu od przeszło 10 lat intryguje kolejnych graczy, nie tylko najnowszymi opowieściami osadzonymi w konkretnych okresach historycznych, walką templariuszy ze skrytobójcami, ale i poszczególnymi smaczkami. Do nich należy jeden ze stworzonych dialektów, którego znaczenie zostało odszyfrowane.

Ubisoft prężnie pracuje nad pozbyciem się wszelkich bolączek Assassin's Creed Valhalla, tymczasem miłośnicy serii również nie tracą czasu. Jedną z nieodkrytych tajemnic w grze był język, którego używali przedstawiciele starożytnej cywilizacji Isu, żyjącej jeszcze przed ludźmi.

Jak się okazuje, wymyślony przez Ubisoft na potrzeby uniwersum skrytobójców język Isu długo frapował sympatyków gry. Dzięki wskazówkom w najnowszej odsłonie, Assassin's Creed Valhalla, i elementom edycji kolekcjonerskiej, w której znajdują się charakterystyczne zapiski, fani mogli rozpocząć żmudny proces tłumaczenia. Efekty prac zostały przedstawione na poniższym materiale.

Gracze wskazują, że „starożytny język” posiada kilka cech, dzięki którym transkrypcja jest możliwa – przyimki, czasowniki odmienione w odpowiedniej formie i rzeczowniki. Wzorując się na tłumaczeniu w Valhalli, ekipa Access the Animus poszła o krok dalej i zajęła się kolejnymi zapiskami. Co więcej, miłośnicy IP przedstawiają pierwsze zasady dialektu Isu.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji wkroczyć w świat wikingów, pamiętajcie o najnowszej promocji na gry Ubisoftu.

Źródło: https://gamerant.com/assassins-creed-valhalla-isu-language-deciphered/

Tagi: Access the Animus Assassin's Creed Valhalla język Isu tłumaczenie Ubisoft