Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2021 15:16
Netflix 2021 filmy
3073V

Netflix zapowiada wielki projekt. Co tydzień zobaczymy nowy film – lista jest gigantyczna

Netflix reaguje na światowe wydarzenia i zapowiada „filmowe premiery przez cały 2021 rok”. Co tydzień na platformie otrzymamy nowe produkcje, w które będą zaangażowani znani aktorzy oraz twórcy z całego świata.

Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądać przyszłość i czy w 2021 roku zobaczymy wielkie, kinowe produkcje na dużym ekranie, ale Netflix nie przejmuje się tą sytuacją. Korporacja właśnie zapowiedziała wielki projekt i będzie co tydzień zapraszać widzów na nowe, filmowe premiery:

„Jest dobry powód, aby z niecierpliwością czekać na to, co przyniesie 2021, bo w tym roku filmowe premiery będą na Netflix odbywać się co tydzień. Już dziś poznaj niektóre z naszych propozycji na najbliższe 12 miesięcy”.

Korporacja przez ostatnie miesiące pracowało, by zapewnić klientom wiele niezapomnianych produkcji i już teraz zapowiedziano 71 filmów w 2021 roku. Netflix potwierdza, że nie będą to małe propozycje dla kilku fanów niezależnego kina, a wielkie premiery z największymi gwiazdami: Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson, Idris Elba, Meryl Streep, Zendaya, Jennifer Lawrence, Ryan Reynolds, Jennifer Garner, Gal Gadot, Dave Bautista, Naomi Watts, Jake Gyllenhaal, John David Washington i Octavia Spencer. Firma zatrudniła także największych twórców: Zack Snyder, Nora Fingscheidt, Joe Wright, Antoine Fuqua, Shawn Levy, Robert Pulcini i Shari Springer Bermana, a także reżyserskie debiuty Halle Berry i Lin-Manuela Mirandy. .

Na co możemy liczyć? Netflix zapowiada repertuar następującymi słowami:

2021 zaczynamy z przytupem! Tegoroczny repertuar zaskoczy i zachwyci kinomanów na całym świecie filmami nagradzanych twórców, m.in. Jane Campion (The Power of the Dog), Paolo Sorrentino (The Hand of God) i Adama McKaya (Don't Look Up). Nowy rok przyniesie jeszcze więcej produkcji pełnych tego, co widzowie Netflix lubią najbardziej - zombie (Armia umarłych), kowbojów (The Harder They Fall, Concrete Cowboy) i licealnych romansów (finałowe części trylogii Do wszystkich chłopców, których kochałam i The Kissing Booth). Sprawimy, że znów usłyszysz krzyki nastolatków (trylogia Fear Street, There’s Someone Inside Your House), przeniesiemy na ekran twoje ulubione książki (The Woman in the Window, Munich), dostarczymy solidnej dawki adrenaliny (Red Notice, Sweet Girl, Kate) i damy twojej rodzinie powód, by powiedzieć TAK dla wspólnego oglądania filmów (Dzień na tak, Back to the Outback, ʻOhana: Najcenniejszy skarb).

Tak prezentuje się wstępna lista filmów:

 1. 8 Rue de l'Humanité*
 2. A Boy Called Christmas
 3. A Castle for Christmas
 4. Afterlife of the Party
 5. Armia umarłych
 6. A Week Away
 7. A Winter’s Tale from Shaun the Sheep
 8. Back to the Outback
 9. Beauty
 10. Beckett
 11. Biały tygrys (22 stycznia)
 12. Blonde
 13. Blood Red Sky*
 14. Bruised
 15. Concrete Cowboy
 16. Cząstki kobiety (7 stycznia)
 17. Don't Look Up
 18. Do wszystkich chłopców: zawsze i na zawsze
 19. Dwóch Ojców*
 20. Dzień na tak (12 marca)
 21. Escape from Spiderhead
 22. Fear Street Trylogia
 23. Fever Dream*
 24. Fuimos Canciones*
 25. Gdy sen nie nadchodzi
 26. Intrusion
 27. Kate 
 28. Love Hard
 29. Malcolm i Marie (5 lutego)
 30. Monster
 31. Moxie (3 marca)
 32. Munich*
 33. Niezatytułowana komedia romantyczna Alicii Keys
 34. Niezatytułowany film Alexandre’a Moratto*
 35. Niezatytułowany projekt Grahama Kinga
 36. Nightbooks
 37. Night Teeth
 38. No One Gets Out Alive
 39. O2*
 40. ʻOhana: Najcenniejszy skarb (29 stycznia)
 41. O wszystko zadbam (19 lutego)**
 42. Pranksterzy w trasie
 43. Red Notice
 44. Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles
 45. Robin Robin 
 46. Róża Bombaju
 47. Skater Girl
 48. Stowaway**
 49. Sweet Girl
 50. The Guilty
 51. The Hand of God*
 52. The Harder They Fall
 53. The Kissing Booth 3
 54. The Last Mercenary*
 55. The Loud House Movie
 56. The Power of the Dog
 57. There's Someone Inside Your House
 58. The Starling
 59. The Swarm*
 60. The Woman in the Window
 61. Things Heard and Seen
 62. Thunder Force
 63. tick, tick...BOOM! 
 64. Trollhunters: Rise of the Titans
 65. Wish Dragon
 66. W strefie wojny (15 stycznia)
 67. Wykopaliska (29 stycznia)
 68. Zamiana z księżniczką 3

*film nieanglojęzyczny
**film nie będzie dostępny globalnie

Netflix szczegóły filmów 2021

8 RUE DE L'HUMANITÉ 

 • Reżyseria: Dany Boon
 • Scenariusz:Dany Boon, Laurence Arné
 • Produkcja: Ardavan Safaee, Dany Boon, Patrick Quinet
 • Obsada:Dany Boon, François Damiens, Laurence Arné, Yvan Attal, Jorge Calvo, Alison Wheeler, Tom Leeb, Liliane Rovère, Nawell Madani, Elie Semoun

Siedem rodzin zamieszkuje paryski blok pod numerem 8 przy ulicy Rue de l’Humanite. Kiedy wybucha pandemia koronawirusa, nie idą śladem innych i nie uciekają na wieś. Trzy miesiące życia w ograniczeniach narzuconych przez lockdown wyciągnie na światło dzienne to, co w sąsiadach najlepsze i najgorsze.

A BOY CALLED CHRISTMAS

 • Reżyseria: Gil Kenan
 • Scenariusz: Ol Parker, Gil Kenan, na postawie powieści A Boy Called Christmas autorstwa Matta Haiga
 • Produkcja: Graham Broadbent, Pete Czernin
 • Obsada: Henry Lawfull, Toby Jones, Sally Hawkins, Kristen Wiig, Michiel Huisman, Zoe Colletti, Stephen Merchant, Joel Fry, Rune Temte, Jim Broadbent, Maggie Smith

Wyjątkowy chłopiec imieniem Nikolas wyrusza w niezwykłą podróż w kierunku śnieżnej północy, aby odnaleźć ojca, który udał się na poszukiwanie legendarnej wioski elfów - Elfhelm. Wraz z upartym reniferem o imieniu Blitzen i wierną myszką, Nikolas wkrótce odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie, a magiczna, zabawna i pouczająca opowieść o jego przygodach pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

A CASTLE FOR CHRISTMAS

 • Reżyseria: Mary Lambert
 • Scenariusz: Ally Carter, Kim Beyer-Johnson, Neal Dobrofsky, Tippi Dobrofsky
 • Produkcja: Brad Krevoy
 • Obsada: Brooke Shields, Cary Elwes

Sophie, znana amerykańska pisarka, wyrusza w podróż do Szkocji, gdzie postanawia kupić zamek. Jednak jego mało sympatyczny właściciel, Myles (szkocki książę) nie rwie się do tego, by sprzedać posiadłość cudzoziemce. Próbując dojść do porozumienia, dwójka toczy żarliwe kłótnie, jednak z czasem może okazać się, że uda się im osiągnąć znacznie więcej niż kompromis.

AFTERLIFE OF THE PARTY

 • Reżyseria: Stephen Herek 
 • Scenariusz: Carrie Freedle
 • Produkcja: Robyn Snyder, Deborah Evans
 • Obsada:ictoria Justice, Midori Francis, Spencer Sutherland

Prawdziwe imprezowe zwierzę (Justice) zalicza największą towarzyską wpadkę... i umiera w tygodniu, w którym przypadają jej urodziny. Ku jej zdziwieniu, los zsyła jej drugą szansę, żeby naprawiła błędy wyrządzone w trakcie ziemskiego życia, odbudowała relacje z najbliższymi i - co najważniejsze - udowodniła, że zasługuje na miejsce w niebiańskim pokoju dla VIP-ów.

ARMIA UMARŁYCH

 • Reżyseria: Zack Snyder
 • Scenariusz: Zack Snyder, Shay Hatten, Joby Harold na podstawie opowiadania autorstwa Zacka Snydera
 • Produkcja: Deborah Snyder, Wesley Coller, Zack Snyder
 • Obsada: Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Matthias Schweighöfer, Nora Arnezeder, Hiroyuki Sanada, and Garret Dillahunt, Tig Notaro, Raúl Castillo, Huma Qureshi, Samantha Win, Richard Cetrone, Michael Cassidy

Gdy ulice Los Angeles atakują zombie, grupa najemników podejmuje ryzykowną próbę i wkracza w strefę kwarantanny, żeby przeprowadzić największy napad w historii.


A WEEK AWAY

 • Reżyseria: Roman White
 • Scenariusz: Kali Bailey, Alan Powell
 • Produkcja: Steve Barnett, Alan Powell, Gabe Vasquez
 • Obsada: Bailee Madison, Kevin Quinn, Sherri Shepherd, David Koechner, Jahbril Cook, Kat Conner Sterling, Iain Tucker

Zbuntowany nastolatek Will Hawkins (Kevin Quinn) wpada w kłopoty z prawem i staje na życiowym rozdrożu. Musi wybrać między poprawczakiem a chrześcijańskim letnim obozem. Nieoczekiwanie dla samego siebie Will otwiera serce na miłość, zakochując się w regularnej obozowiczce (Bailee Madison), i znajduje poczucie przynależności tam, gdzie najmniej by się tego spodziewał.

A WINTER’S TALE FROM SHAUN THE SHEEP

 • Reżyseria: Steve Cox
 • Scenariusz: Giles Pilbrow na podstawie opowiadania autorstwa Gilesa Pilbrowa i Marka Burtona
 • Produkcja: Richard Beek

Specjalny 30-minutowy odcinek, w którym ulubiony baranek jest bohaterem własnej zimowej opowieści. Świąteczna ekscytacja Shauna szybko zmienia się w niemałą konsternację, kiedy w trakcie gorączkowych poszukiwań świątecznych skarpet dla stada, Timmy rozpływa się w powietrzu. Czy Shaun zdąży odnaleźć Timmiego zanim ten stanie się czyimś świątecznym prezentem? Przygotujcie się na fantastyczną przygodę, która przypomni wszystkim o prawdziwej magii Świąt!

BACK TO THE OUTBACK

 • Reżyseria: Clare Knight, Harry Cripps
 • Scenariusz: Harry Cripps
 • Produkcja: Daniela Mazzucato
 • Obsada: Isla Fisher, Tim Minchin, Eric Bana, Guy Pearce, Miranda Tapsell, Angus Imrie,
 • Rachel House, Keith Urban, Celeste Barber, Wayne Knight, Aislinn Derbez, Diesel Cash La Torraca, Lachlan Ross Power, Jacki Weaver

Szalona ekipa najstraszliwszych australijskich stworów ma już dość zamknięcia w gadzim terrarium. Ileż można znosić spojrzenia ludzi, którzy traktują cię jak najgorszego potwora? W końcu nadchodzi więc czas, aby uciec z zoo i wyprawić się na Outback, gdzie nikt nie będzie zwracał uwagi na łuski i kły. Na czele grupy zbiegów staje Maddie (Isla Fisher), jadowity wąż o złotym sercu, która postanawia połączyć siły z pewną siebie jaszczurką Zoe (Miranda Tapsell) należącą do gatunku o uroczej nazwie moloch straszliwy, usychającym z miłości włochatym pająkiem o imieniu Frank (Guy Pearce) oraz z wrażliwym skorpionem Nigelem (Angus Imrie). Gdy jednak ich arcywróg Pretty Boy (Tim Minchin), uroczy, lecz nieznośny koala, niespodziewanie dla wszystkich postanawia przyłączyć się do uciekinierów, Maddie i reszta nie mają wyboru i muszą zabrać go ze sobą. Tak rozpoczyna się przyprawiająca o gęsią skórkę i przezabawna podróż przez całą Australię. Za zwierzętami w pogoń wyrusza ich opiekun Chaz (Eric Bana) oraz jego żądna przygód miniaturowa wersja (Diesel „Cash” La Torraca). Przygodowy film animowany BACK TO THE OUTBACK w reżyserii Clare Knight i Harry’ego Crippsa, w którym głosów pozostałym postaciom użyczyli między innymi Rachel House, Keith Urban, Celeste Barber, Wayne Knight, Lachlan Ross Power i Jacki Weaver, uzmysławia widzom, że wcale nie jest tak, że „inny” nie może oznaczać „piękny”.

BEAUTY

 • Reżyseria: Andrew Dosunmu
 • Scenariusz: Lena Waithe
 • Produkcja: Lena Waithe, Michael Ellenberg, Rishi Rajani
 • Obsada: Niecy Nash, Aleyse Shannon, Giancarlo Esposito, Gracie Marie Bradley, Kyle Bary, Michael Ward and Sharon Stone

Utalentowana czarnoskóra wokalistka próbuje zachować swój głos i tożsamość, po tym, gdy otrzymuje lukratywny kontrakt płytowy. To wydarzenie daje początek zaciętej walce, w której członkowie rodziny, przedstawiciele wytwórni i najbliżsi przyjaciele próbują wpływać na jej wybory w drodze na szczyt.

BECKETT

 • Reżyseria: Ferdinando Cito Filomarino
 • Scenariusz: Kevin Rice
 • Produkcja: Luca Guadagnino, Marco Morabito, Francesco Melzi d’Eril, Gabriele Moratti
 • Obsada: John David Washington, Alicia Vikander, Boyd Holbrook, Vicky Krieps

Odpoczywająca na wakacjach para zostaje wciągnięta w środek brutalnej, tragicznej w skutkach konspiracji.

BIAŁY TYGRYS (22 stycznia)

 • Reżyseria: Ramin Bahrani
 • Scenariusz: Ramin Bahrani, based on the Man Booker prize-winning novel by Aravind Adiga
 • Produkcja: Mukul Deora, Ramin Bahrani 
 • Obsada: Adarsh Gourav, Rajkummar Rao, Priyanka Chopra Jonas    

Balram Halwai (Adarsh Gourav) z dużą dawką czarnego humoru opowiada o swojej epickiej wspinaczce po drabinie sukcesu — od biednego wieśniaka do odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy we współczesnych Indiach. Nasz młody bohater, przebiegły i ambitny, zostaje kierowcą Ashoka (Rajkummar Rao) i Pinky (Priyanka Chopra Jonas), którzy właśnie wrócili z Ameryki. Społeczeństwo nauczyło Balrama tylko jednego — jak służyć innym — więc staje się niezastąpionym sługą swoich bogatych panów. Jednak pewnego wieczora zdaje sobie sprawę, że jest tylko narzędziem w nieczystej grze. Ryzykując utratą wszystkiego, co udało mu się zdobyć, Balram buntuje się przeciwko nieuczciwemu i nierównemu systemowi, by powstać z kolan i stać się nowym rodzajem pana. Wyjątkowa historia na podstawie powieści z listy bestellerów New York Timesa wyróżnionej w 2008 r. nagrodą Bookera.

BLONDE

 • Reżyseria: Andrew Dominik
 • Scenariusz: Andrew Dominik
 • Produkcja: Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Tracey Landon, Scott Robertson
 • Obsada: Ana de Armas, Adrien Brody, Bobby Cannavale, Julianne Nicholson, Lily Fisher,
 • Evan Williams, Xavier Samuel, Caspar Phillipson, Toby Huss, Sara Paxton, David Warshofksy, Chris Lemmon, Dan Butler, Garret Dillahunt, Lucy DeVito, Michael Masini, Ned Bellamy, Rebecca Wisocky, Scoot McNairy, Spencer Garrett

BLONDE, nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Joyce Carol Oates, pięciokrotnej finalistki Nagrody Pulitzera, to śmiała interpretacja losów słynnego symbolu seksu - Marilyn Monroe. Film przedstawia fikcyjny portret modelki, aktorki i wokalistki w latach 50. i 60., nakreślony ze współczesnej perspektywy świata celebrytów.

BLOOD RED SKY 

 • Reżyseria: Peter Thorwarth
 • Scenariusz: Peter Thorwarth, Stefan Holtz
 • Produkcja: Christian Becker
 • Obsada: Peri Baumeister, Kais Setti, Alexander Scheer, Dominic Purcell

Cierpiąca na tajemniczą przypadłość kobieta musi stanąć na wysokości zadania, gdy grupa terrorystów próbuje uprowadzić samolot podczas nocnego lotu nad Atlantykiem. Aby chronić syna, musi ujawnić swój mroczny sekret i uwolnić drzemiącego w niej potwora, którego z całych sił próbowała ukryć.

BRUISED

 • Reżyseria: Halle Berry
 • Scenariusz:  Michelle Rosenfarb
 • Produkcja: Basil Iwanyk, Brad Feinstein, Guymon Casady, Erica Lee, Paris Kassidokostas-Latsis, Terry Dougas, Linda Gottlieb, Gillian Hormel
 • Obsada: Halle Berry, Adan Canto, Sheila Atim, Stephen McKinley Henderson, ShamierAnderson

Debiut reżyserski Halle Berry. Film opowiada o losach byłej zawodniczki MMA, która walczy o odzyskanie prawa do opieki nad synem i stara się wrócić do wyczynowego sportu.

CONCRETE COWBOY 

 • Reżyseria: Ricky Staub
 • Scenariusz: Ricky Staub, Dan Walser, na podstawie Ghetto Cowboy  autorstwa G. Neri
 • Produkcja: Tucker Tooley, Lee Daniels, Idris Elba, Dan Walser, Jeff Waxman, Jennifer Madeloff
 • Obsada: Idris Elba, Caleb McLaughlin, Jharrel Jerome, Byron Bowers, Lorraine Toussaint, Clifford "Method Man" Smith

Spędzając lato w północnej Filadelfii niepokorny nastolatek zostaje uwikłany w rzeczywistość świata przestępczego i barwną subkulturę miejskich kowbojów, do której należy jego ojciec.

CZĄSTKI KOBIETY (7 stycznia)

 • Reżyseria: Kornél Mundruczó
 • Scenariusz: Kata Wéber
 • Produkcja: Kevin Turen, Ashley Levinson,  Aaron Ryder
 • Obsada: Vanessa Kirby, Ellen Burstyn, Shia LaBeouf, Molly Parker, Sarah Snook, 
 • Iliza Shlesinger, Benny Safdie, Jimmie Fails     

Poród domowy młodej matki kończy się niewyobrażalną tragedią. Staje się to początkiem trwającej rok żałoby, która niszczy jej relacje z bliskimi. „Cząstki kobiety” to bardzo osobista, przenikliwa i przejmująca historia o kobiecie, która uczy się żyć z bólem straty.


DON'T LOOK UP

 • Reżyseria: Adam McKay
 • Scenariusz: Adam McKay
 • Produkcja: Adam McKay, Kevin Messick
 • Obsada: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Tyler Perry,
 • Timothee Chalamet, Ron Perlman with Cate Blanchett and Meryl Streep. W filmie wystąpią także: także Ariana, Kid Cudi, Melanie Lynskey, Himesh Patel, Matthew Perry i Tomer Sisley.

Don’t Look Up to historia dwóch astronomów, którzy mimo swojej niskiej pozycji w naukowej hierarchii są zmuszeni przeprowadzić olbrzymią medialną kampanię, aby ostrzec ludzkość przed zmierzającą w stronę Ziemi zabójczą asteroidą.

DWÓCH OJCÓW

 • Reżyseria: Cris D'Amato
 • Scenariusz: Thalita Rebouças
 • Produkcja:  Cecilia Grosso, Samanta Moraes
 • Obsada: Maisa, Eduardo Moscovis, Marcelo Médici, Pedro Ottoni, Thaynara OG, Laila Zaid, Fafá de Belém

Vicenza jest dojrzałą nad wiek 18-latką, która wychowała się w hipisowskiej komunie. W jej życiu panuje doskonała równowaga. Z jednym wyjątkiem — nie zna swojego ojca. Kiedy jej matka wyjeżdża na wycieczkę do Indii, wykorzystuje okazję, by wymknąć się do prawdziwego świata. Ma nadzieję, że uda jej się wytropić ojca, ale… znajduje dwóch!

DZIEŃ NA TAK

 • Reżyseria: Miguel Arteta    
 • Scenariusz: Justin Malen, based on the book by Amy Krouse Rosenthal    
 • Produkcja: Lawrence Grey, Ben Everard, Daniel Rappaport, Nicole King Sokala, Jennifer Garner
 • Obsada: Jennifer Garner, Edgar Ramirez, Jenna Ortega, Julian Lerner, Everly Carganilla, Nat Faxon, Molly Sims, Fortune Feimster, Arturo Castro        

Allison i Carlos zawsze mają jedną odpowiedź na wszystkie pytania swoich dzieci i współpracowników — NIE. Próbując coś zmienić, postanawiają dać im w prezencie DZIEŃ NA TAK. Przez 24 godziny to małolaty mają ustalać reguły. Nikt jednak się nie spodziewa, że całą rodzinę czeka szalona przygoda w Los Angeles, która zbliży wszystkich do siebie bardziej, niż mogliby sobie wymarzyć.

ESCAPE FROM SPIDERHEAD

 • Reżyseria: Joseph Kosinski
 • Scenariusz: Rhett Reese, Paul Wernick, na podstawie opowiadania autorstwa George Saunders
 • Produkcja: Eric Newman, Chris Hemsworth, Oren Katzeff, Geneva Wasserman, Rhett Reese, Paul Wernick, Tommy Harper, Jeremy Steckler
 • Obsada: Chris Hemsworth, Miles Teller, Jurnee Smollett, Mark Paguio, Tess Haubrich

W niedalekiej przyszłości dwóch młodych skazańców próbuje uporać się ze swoją przeszłością w zakładzie kierowanym przez genialnego wizjonera, który prowadzi na więźniach eksperymenty przy użyciu narkotyków zmieniających emocje.

FEAR STREET: 1994

 • Reżyseria: Leigh Janiak
 • Scenariusz: Leigh Janiak, Phil Graziadei
 • Produkcja:  Peter Chernin, Jenno Topping, David Ready
 • Obsada: Kiana Madeira, Olivia Welch, Benjamin Flores Jr., Julie Rehwald, Fred Hechinger, Ashley Zuckerman, Maya Hawke, Darrell Britt-Gibson, Jordana Spiro, Jordyn DiNatale

FEAR STREET: 1978

 • Reżyseria: Leigh Janiak
 • Scenariusz: Leigh Janiak, Zak Olkewicz
 • Produkcja: Peter Chernin, Jenno Topping, David Ready
 • Obsada: Sadie Sink, Emily Rudd, Ryan Simpkins, McCabe Slye, Ted Sutherland, Gillian Jacobs, Kiana Madeira, Jordana Spiro, Chiara Aurelia, Jordyn DiNatale

FEAR STREET: 1666

 • Reżyseria: Leigh Janiak
 • Scenariusz: Kate Trefry
 • Produkcja: Peter Chernin, Jenno Topping, David Ready
 • Obsada: Kiana Madeira, Ashley Zuckerman, Gillian Jacobs, Olivia Welch, Benjamin Flores Jr., Darrell Britt-Gibson, Fred Hechinger, Sadie Sink, Emily Rudd, McCabe Slye, Jordana Spiro, Jordyn DiNatale

W roku 1994 grupa nastolatków odkrywa, że wszystkie straszne wydarzenia, które od pokoleń nawiedzają ich miasteczko, mogą być ze sobą powiązane - a oni mogą być kolejnymi ofiarami. Trylogia jest adaptacją bestsellerowej serii horrorów autorstwa R.L. Stine’a i przedstawia przerażające losy Shadyside na przestrzeni lat.

FEVER DREAM (DISTANCIA DE RESCATE) 

 • Reżyseria: Claudia Llosa
 • Scenariusz: Claudia Llosa, Samanta Schweblin
 • Produkcja:  Claudia Llosa, Mark Johnson, Tom Williams
 • Obsada:  María Valverde, Dolores Fonzi, Germán Palacios, Guillermo Pfening, Emilio Vodanovich, Guillermina Sorribes, Marcelo Michinaux, Cristina Banegas

Kobieta imieniem Amanda leży zdezorientowana daleko od domu. Młody chłopiec, David, zadaje jej pytania, próbują przywrócić jej pamięć. Ona nie jest jego matką, ani on jej synem. Jej czas dobiega końca, a chłopiec pomaga jej odkryć mroczną historię o obsesyjnej zazdrości, ukrytym niebezpieczeństwie i sile matczynej miłości do dziecka.

FUIMOS CANCIONES 

 • Reżyseria: Juana Macías
 • Scenariusz: Laura Sarmiento
 • Produkcja: Zeta Studios
 • Obsada: María Valverde, Álex González, Susana Abaitúa, Eva Ugarte, Miri Pérez-Cabrero

Oparty na bestsellerowej serii autorstwa Elísabet Benavent, FUIMOS CANCIONES opowiada historię Macy, która wreszcie wzięła się w garść. No, prawie. Kiedy w jej życiu ponownie pojawia się Leo, który złamał jej serce, Maca zwraca się po wsparcie i rady najlepszych przyjaciółek, Adriany i Jime. Gdyby tylko one same nie były w równie skomplikowanych związkach...

GDY SEN NIE NADCHODZI

 • Reżyseria: Mark Raso
 • Scenariusz: Greg Poirier, Joseph Raso, Mark Raso
 • Produkcja: Paul Schiff
 • Obsada: Gina Rodriguez, Ariana Greenblatt, Frances Fisher, Shamier Anderson, Finn Jones, Lucius Hoyos, Gil Bellows, Barry Pepper, Jennifer Jason Leigh

Wskutek gwałtownych wydarzeń na całym świecie znikają wszystkie urządzenia elektroniczne, ludzkość traci zdolność spania, a świat szybko pogrąża się w chaosie. Jedynie Jill, była żołnierz z bagażem trudnych doświadczeń, może mieć antidotum, którym jest jej własna córka. Pozostaje pytanie, czy Jill zdąży bezpiecznie urodzić dziecko i uratować świat nim sama straci zmysły.

INTRUSION

 • Reżyseria:  Adam Salky
 • Scenariusz: Chris Sparling
 • Produkcja: Kyle Benn, Josh Weinstock, Alexandra Milchan, Matthew Myers, Russell Hollander, Chris Sparling
 • Obsada: Freida Pinto, Logan Marshall-Green

 Po tym jak małżeństwo wprowadza się do małego miasteczka, wtargnięcie do ich domu wywołuje u żony traumę i sprawia, że zaczyna podejrzewać, że osoby z jej otoczenia nie są tymi, za kogo się podają.

KATE

 • Reżyseria: Cedric Nicolas-Troyan 
 • Scenariusz: Umair Aleem 
 • Produkcja: Bryan Unkeless, Kelly McCormick, Patrick Newall 
 • Obsada: Mary Elizabeth Winstead, Woody Harrelson

Bezwzględna kryminalistka zostaje otruta. Pozostały jej tylko 24 godziny życia, aby zemścić się na swoich wrogach. W międzyczasie pomiędzy nią, a córką jednej z jej dawnych ofiar tworzy się nieoczekiwana więź.

LOVE HARD

 • Reżyseria: Hernán Jiménez 
 • Scenariusz: Danny Mackey, Rebecca Ewing
 • Produkcja: McG, Mary Viola
 • Obsada: Nina Dobrev, Jimmy O. Yang, Darren Barnet, James Saito, Harry Shum Jr.,  Mikaela Hoover, Heather McMahan

Dziewczyna z LA nie ma szczęścia w miłości. Przez aplikację randkową poznaje i zakochuje się w chłopaku ze wschodniego wybrzeża. W ramach niespodzianki postanawia odwiedzić go w święta. Wychodzi jednak na jaw, że chłopak nie mówił o sobie prawdy. Kiedy okaże się, że obiekt uczuć dziewczyny mieszka w tym samym mieście, były chłopak oferuje, że ich ze sobą pozna, jeśli będzie udawała jego dziewczynę przez święta. 

MALCOLM I MARIE (5 lutego)

 • Reżyseria: Sam Levinson 
 • Scenariusz: Sam Levinson
 • Produkcja: Kevin Turen, Ashley Levinson, Sam Levinson, Zendaya, John David Washington
 • Obsada: Zendaya, John David Washington

 Sam Levinson łączy siły z Zendayą i Johnem Davidem Washingtonem w nostalgicznym, romantycznym dramacie. Pewien filmowiec   (Washington) i jego dziewczyna (Zendaya) wracają do domu po uroczystej premierze filmu w oczekiwaniu na fantastyczne recenzje i finansowy sukces.  Jednak wieczór przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na jaw wychodzą rewelacje na temat ich związków wystawiające na próbę siłę ich miłości.  We współpracy z operatorem Marcellem Revem Levinson stworzył film równie świeży, co oryginalny. To oda do wielkich hollywoodzkich romansów, a także szczery wyraz wiary w przyszłość kina.


MONSTER

 • Reżyseria: Anthony Mandler
 • Scenariusz: Radha Blank, Colen C. Wiley, Janece Shaffer
 • Produkcja: Tonya Lewis Lee, Nikki Silver, Aaron L. Gilbert, Mike Jackson, Edward Tyler Nahem
 • Obsada: Kelvin Harrison Jr., Jennifer Hudson, Jeffrey Wright, Jharrel Jerome, Jennifer Ehle, Rakim Mayers, Nasir ‘Nas’ Jones, Tim Blake Nelson, John David Washington

 Monster to historia siedemnastoletniego wybitnego ucznia, Steve'a Harmona (Kelvin Harrison, Jr.), którego świat się zawalił, po tym jak został oskarżony o popełnienie morderstwa. Film pokazuje dramatyczną drogę mądrego, lubianego studenta filmoznawstwa z Harlemu, uczącego się w elitarnej szkole, poprzez złożoną batalię prawną, która może się dla niego zakończyć wyrokiem dożywocia.
 

MOXIE (3 marca)

 • Reżyseria: Amy Poehler
 • Scenariusz: Tamara Chestna, Dylan Meyer, based on Moxie by Jennifer Mathieu
 • Produkcja: Kim Lessing, Amy Poehler, Morgan Sackett
 • Obsada:  Hadley Robinson, Lauren Tsai, Patrick Schwarzenegger, Nico Hiraga, Sydney Park, Josephine Langford, Clark Gregg, Josie Totah, Alycia Pascual-Peña, Anjelika Washington, Charlie Hall, Sabrina Haskett, Ike Barinholtz, Amy Poehler, Marcia Gay Harden

 Nieśmiała szesnastolatka ma dosyć toksycznej, seksistowskiej atmosfery w szkole. Zainspirowana buntowniczą przeszłością swojej matki publikuje anonimowo gazetkę szkolną, która rozpoczyna rewolucję w całej szkole.

MUNICH 

 • Reżyseria: Christian Schwochow
 • Scenariusz: Ben Power na podstawie bestsellera Roberta Harrisa
 • Produkcja:  Andrew Eaton
 • Obsada: Jeremy Irons, George McKay, Jannis Niehwöhner, Sandra Hüller, Liv Lisa Fries, August Diehl

 Na podstawie światowego bestsellera Roberta Harrisa. Sierpień 1938 roku, Europa stoi na krawędzi wojny. Adolf Hitler przygotowuje się do inwazji na Czechosłowację, a rząd Neville'a Chamberlaina desperacko szuka pokojowego rozwiązania. Napięcia między państwami rosną, dlatego brytyjski urzędnik Hugh Legat i niemiecki dyplomata Paul von Hartmann wyjeżdżają do Monachium na nadzwyczajną konferencję. Rozpoczynają się negocjacje, a dwoje starych przyjaciół trafia w sam środek politycznych intryg, które narażają ich na  prawdziwe niebezpieczeństwo. Czy można zapobiec wojnie, kiedy cały świat patrzy i jeśli tak, to za jaką cenę?

NIEZATYTUŁOWANA KOMEDIA ROMANTYCZNA ALICII KEYS

 • Reżyseria:  Steven Tsuchida 
 • Scenariusz: Dana Schmalenberg, Rheeqrheeq Chainey
 • Produkcja:  Alicia Keys, Maggie Malina,  Jeremy Kipp Walker
 • Obsada: Christina Milian, Jay Pharoah, Sinqua Walls, Christiani Pitts, Karen Obliom, Alexander Hodge, TJ Power, Sylvaine Strike, Jeryl Prescott, Tymberlee Hill

Romantyczna komedia o początkującej gwieździe pop, Erice, którą brak sukcesów w karierze zmusił do podjęcia pracy w roli piosenkarki w luksusowym kurorcie. Wkrótce okazuje się, że musi zaśpiewać na ślubie swojego byłego narzeczonego.  Erica próbuje ukryć dawny związek ze swoim byłym przed jego przyszłą żoną, Beverly. Odkrywa jednak, że nadal ma słabość do Jasona, którego brat próbuje powstrzymać parę byłych kochanków przed powrotem do siebie. Ta ciepła i zabawna romantyczna opowieść, pokazuje różne strony miłości i relacji rodzinnych. Pozostaje tylko pytanie, na czyim ślubie zaśpiewa Erica: Beverly czy własnym?

NIEZATYTUŁOWANY FILM ALEXANDRE’A MORATTO

 • Reżyseria: Alexandre Moratto
 • Scenariusz: Alexandre Moratto, Thayná Mantesso
 • Produkcja:  Ramin Bahrani, Fernando Meirelles
 • Obsada: Christian Malheiros, Rodrigo Santoro

Aby zapewnić lepsze życie swojej rodzinie, 18-letni Mateus zaczyna pracować na złomowisku w São Paulo dla swojego nowego szefa Luca. Jednak kiedy wraz z innymi chłopcami zostaje wplątany w niebezpieczny świat współczesnego niewolnictwa, Mateus będzie musiał zdecydować, czy dalej pracować dla człowieka, który go zniewolił, czy zaryzykować przyszłość swojej rodziny. 

NIEZATYTUŁOWANY PROJEKT GRAHAMA KINGA

 • Reżyseria: Nora Fingscheidt
 • Scenariusz: Christopher McQuarrie 
 • Produkcja: Graham King, Sandra Bullock, Veronica Ferres
 • Obsada: Sandra Bullock, Viola Davis, Rob Morgan, Aisling Franciosi

Po odsiedzeniu kary za popełnienie brutalnego przestępstwa Ruth Slater (Bullock) zostaje wypuszczona z więzienia i wraca do życia w społeczeństwie, które nie chce wybaczyć jej czynów popełnionych w przeszłości. Surowy osąd jaki na nią spada w miejscu, które kiedyś nazwała domem sprawia, że jej jedyną nadzieją na odkupienie jest odnalezienie dawno nie widzianej młodszej siostry, którą była zmuszona opuścić.

NIGHTBOOKS

 • Reżyseria:  David Yarovesky
 • Scenariusz: Mikki Daughtry, Tobias Iaconis
 • Produkcja:  Sam Raimi, Robert Tapert, Mason Novick, Michelle Knudsen
 • Obsada: Winslow Fegley, Lidya Jewett, Krysten Ritter

 Alex (Winslow Fegley), chłopiec zafascynowany strasznymi opowieściami, zostaje uwięziony przez złą, młodą czarownicę (Krysten Ritter) w jej nowoczesnym, nowojorskim apartamencie. Tam poznaje Yasmin (Lydia Jewett), którą również uwięziła czarownica. Alex dowiaduje się, że aby przetrwać, każdej nocy musi opowiedzieć nową, straszną opowieść.

NIGHT TEETH

 • Reżyseria: Adam Randall
 • Scenariusz: Brent Dillon
 • Produkcja: Vincent Gatewood, Ben Pugh, Charlie Morrison
 • Obsada: Jorge Lendeborg Jr., Debby Ryan, Lucy Fry, Raúl Castillo, Alfie Allen

 Młody szofer zabiera dwie tajemnicze kobiety na objazd po nocnych imprezach w LA. Kiedy jego pasażerki ujawnią swoje prawdziwe oblicza oraz pokazują mu niebezpieczny podziemny świat, musi zacząć walczyć o swoje życie.

NO ONE GETS OUT ALIVE

 • Reżyseria: Santiago Menghini
 • Scenariusz:  Jon Croker, Fernanda Coppelbased na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Adama Nevilla
 • Produkcja:  Jonathan Cavendish, Will Tennant
 • Obsada:  Cristina Rodlo, Marc Menchaca

 Ambar jest imigrantką, która marzy o spełnieniu swojego amerykańskiego snu. Kiedy zostaje zmuszona, aby zamieszkać w pensjonacie, jej życie staje się koszmarem, z którego nie może się obudzić.

O2 

 • Reżyseria:  Alexandre Aja
 • Scenariusz: Christie Leblanc
 • Produkcja: Vincent Maraval, Brahim Chioua, Noëmie Devide, Alexandre Aja, Gregory Levasseur
 • Obsada: Mélanie Laurent, MathieuAmalric, Malik Zidi

 Młoda kobieta budzi się w kriokomorze. Nie pamięta kim jest, ani jak się znalazła w skrzynce niewiele większej niż trumna. Musi odzyskać pamięć, aby wydostać się z niej, zanim skończy się tlen.

ʻOHANA: NAJCENNIEJSZY SKARB (29 stycznia)

 • Reżyseria:  Jude Weng
 • Scenariusz:  Christina Strain
 • Produkcja:  Ian Bryce
 • Obsada: Kea Peahu, Alex Aiono, Lindsay Watson, Owen Vaccaro oraz Kelly Hu, Branscombe Richmond, Ke Huy Quan, Brad Kalilimoku, Chris Parnell, Marc Evan Jackson, Ricky Garcia  

 Wakacje rodzeństwa z Brooklynu na wyspie O‘ahu przybierają niespodziewany obrót za sprawą dziennika z informacją o dawno zaginionym skarbie. Tak rozpoczyna się wspaniała przygoda z nowymi przyjaciółmi i niezwykła podróż do hawajskich korzeni.

O WSZYSTKO ZADBAM (19 lutego)

 • Reżyseria: J Blakeson
 • Scenariusz: J Blakeson
 • Produkcja: Teddy Schwarzman, Michael Heimler, J Blakeson
 • Obsada: Rosamund Pike, Eiza Gonzalez, Dianne Wiest, Peter Dinklage, Chris Messina, Isaiah Whitlock Jr.

 Nieuczciwa opiekunka prawna osób starszych, która okrada z oszczędności swoich podopiecznych, trafia na równą sobie, kiedy okazuje się, że kobieta którą próbuje oszukać ma podobnie podejrzaną przeszłość.

PRANKSTERZY W TRASIE

 • Reżyseria: Kitao Sakurai
 • Scenariusz: Eric André, Kitao Sakurai, Dan Curry
 • Produkcja: Eric André, Jeff Tremaine, David Bernard, Ruben Fleischer
 • Obsada: Eric André, Lil Rel Howery, Tiffany Haddish, Michaela Conlin

Komedia nakręcona w konwencji filmu z ukrytej kamery od twórców Jackass i Jackass: Bezwstydny dziadek. Opowieść o przygodach dwóch przyjaciół, którzy wyruszają w podróż pełną zabawnych, pomysłowych żartów, wciągając w zabawę prawdziwą publiczność.

RED NOTICE

 • Reżyseria: Rawson Marshall Thurber
 • Scenariusz: Rawson Marshall Thurber
 • Produkcja: Beau Flynn, Dwayne Johnson, Dany Garcia, Hiram Garcia, Rawson Marshall Thurber
 • Obsada: Dwayne Johnson, Gal Gadot, Ryan Reynolds 

Publikacja przez Interpol czerwonej noty ma stanowić globalne wezwanie do wytropienia i schwytania najbardziej poszukiwanych jednostek na świecie. Kiedy brawurowy napad zmusza do współpracy czołowego profilera FBI (Johnson) oraz dwoje rywalizujących ze sobą przestępców (Gadot, Reynolds), wszystko się może zdarzyć.

RISE OF THE TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES: THE MOVIE

 • Reżyseria: Ant Ward, Andy Suriano
 • Scenariusz: Tony Gama-Lobo, Rebecca May 
 • Produkcja: Nickelodeon
 • Obsada: Ben Schwartz, Omar Benson Miller, Brandon Mychal Smith, Josh Brener, Kat Graham, Eric Bauza, Haley Joel Osment

 Wojownicze Żółwie Ninja stają przed największym wyzwaniem, kiedy tajemniczy nieznajomy przybywa z przyszłości i przekazuje im ostrzeżenie. Leo musi poprowadzić swoich braci, Rafaela, Donniego, Mikey'ego do walki o losy świata z przerażającym kosmitą, Krangiem.

ROBIN ROBIN

 • Reżyseria: Dan Ojari, Mikey Please
 • Scenariusz: Dan Ojari, Mikey Please, Sam Morrison
 • Produkcja: Helen Argo
 • Obsada: Gillian Anderson, Richard E Grant, Bronte Carmichael, Adeel Akhtar

Świąteczny musical zrealizowany w technice animacji poklatkowej od Aardmana. Robin — jeszcze przed wykluciem — przypadkowo trafia na wysypisko śmieci, gdzie przygarnia ją mysia rodzina, która wychowuje ją jak własne dziecko. W miarę upływu czasu Robin zaczyna coraz bardziej odróżniać się od pozostałych. Chcąc za wszelką cenę udowodnić rodzinie, że potrafi być świetną myszą, wyrusza na niebezpieczną misję, jednak ostatecznie odkrywa, kim naprawdę jest.
 

RÓŻA BOMBAJU

 • Reżyseria: Gitanjali Rao
 • Scenariusz: Gitanjali Rao
 • Produkcja: Rohit Khattar, Anand Mahindra
 • Obsada: Arannya Kaur, Mohit Sinha, Mannanya Pandey, Samay Thakkar, Maninee De, Shishir Sharma, Ravi Rajesh, Madhavi Ashtekar

Młoda tancerka, która z małżeństwa ze starszym mężczyzną uciekła na ulice Mumbaju, musi wybierać między troską o rodzinę a miłością do chłopaka, który stracił rodziców w rozruchach. Ten film to animacja poklatkowa, w której delikatna muzyka i motyw czerwonej róży splatają trzy opowieści o trudnej miłości: miłości hinduskiej dziewczyny i muzułmańskiego chłopca, miłości dwóch kobiet i miłości całego miasta do gwiazd Bollywood. Ta oparta na faktach historia pozwala nam bliżej przyjrzeć się bezlitosnemu światu, w którym pasja i piękno królujące na kinowych ekranach zderzają się z odartą z magii codziennością.


SKATER GIRL

 • Reżyseria: Manjari Makijany
 • Scenariusz: Manjari Makijany, Vinati Makijany
 • Produkcja: Emmanuel Pappas, Vinati Makijany, Manjari Makijany
 • Obsada: Rachel Saanchita Gupta, Shafin Patel, Amrit Maghera, Waheeda Rehman

Prerna, nastolatka dorastająca w wiejskiej części Indii, odkrywa jazdę na deskorolce. Musi walczyć z przeciwnościami losu, aby spełnić swoje marzenia i wziąć udział w mistrzostwach kraju.

STOWAWAY

 • Reżyseria: Joe Penna
 • Scenariusz: Joe Penna, Ryan Morrison
 • Produkcja: Aram Tertzakian, Nick Spicer, Jonas Katzenstein, Maximilian Leo, Ulrich Schwarz
 • Obsada: Anna Kendrick, Toni Collette, Daniel Dae Kim, Shamier Anderson

 Podczas misji zmierzającej na Marsa pasażer na gapę (Anderson) przypadkiem poważnie uszkadza systemy podtrzymywania życia na statku kosmicznym. W obliczu kurczących się zasobów i potencjalnie tragicznego końca medyczka (Kendrick) jako jedyna zgłasza sprzeciw wobec klinicznej logiki zarówno swojej komandor (Collette), jak i obecnego na statku biologa (Kim).

SWEET GIRL

 • Reżyseria: Brian Andrew Mendoza
 • Scenariusz: Gregg Hurwitz, Philip Eisner, WillStaples
 • Produkcja: Brad Peyton, Jeff Fierson, Jason Momoa, Brian Andrew Mendoza, 
 • Obsada:  Jason Momoa, Isabela Merced, Manuel Garcia-Rulfo, Adria Arjona, Raza Jaffrey, Justin Bartha, Lex Scott Davis, Michael Raymond-James, Dominic Fumusa, Nelson Franklin, Reggie Lee, Brian Howe

 Zrozpaczony mąż przysięga wymierzyć sprawiedliwość odpowiedzialnym za śmierć jego żony. Jednocześnie musi chronić jedyną rodzinę, która mu pozostała - swoją córkę.

THE GUILTY

 • Reżyseria: Antoine Fuqua 
 • Scenariusz:  Nic Pizzolatto
 • Produkcja: Jake Gyllenhaal, Riva Marker, Antoine Fuqua, Kat Samick, Scott Greenberg, Michel Litvak, Gary Michael Walters, David Litvak, Svetlana Metkina, David Haring
 • Obsada: Jake Gyllenhaal, Peter Sarsgaard, Riley Keough, Byron Bowers, Da’Vine Joy Randolph, David Castañeda, Christina Vidal, Paul Dano, Ethan Hawke, Adrian Martinez, Bill Burr, Beau Knapp, Edi Patterson

 Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednego poranka w dyspozytorni numeru alarmowego 911. Operator Joe Bayler (Gyllenhaal) próbuje uratować dzwoniącą kobietę, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo — ale wkrótce odkrywa, że nic nie jest takie, jakim się wydaje, a jedynym wyjściem ze skomplikowanej sytuacji jest zmierzenie się z prawdą.

THE HAND OF GOD

 • Reżyseria: Paolo Sorrentino 
 • Scenariusz: Paolo Sorrentino
 • Produkcja: Lorenzo Mieli, Paolo Sorrentino

 Mimo, że opis trzymany jest w tajemnicy, Paolo Sorrentino powiedział, że: „The Hand of God to pierwszy film w mojej karierze, który przedstawia to, co intymne i osobiste, to powieść o kształtowaniu się, która jest jednocześnie żartobliwa i bolesna”.

THE HARDER THEY FALL

 • Reżyseria: Jeymes Samuel
 • Scenariusz: Jeymes Samuel, Boaz Yakin
 • Produkcja: Jay-Z, James Lassiter, Lawrence Bender, Jeymes Samuel 
 • Obsada: Jonathan Majors, Zazie Beetz, Delroy Lindo, Lakeith Stanfield, Danielle Deadwyler, Edi Gathegi, RJ Cyler, Regina King, Idris Elba

Western, w którym wyjęty spod prawa Nat Love (Jonathan Majors) odkrywa, że jego wróg - Rufus Buck (Idris Elba), został wypuszczony z więzienia. Nat zbiera swój gang, aby odnaleźć Rufusa i się zemścić.

THE KISSING BOOTH 3

 • Reżyseria: Vince Marcello
 • Scenariusz: Vince Marcello, Jay Arnold
 • Produkcja: Vince Marcello, Michele Weisler, Ed Glauser, Andrew Cole-Bulgi
 • Obsada: Joey King, Joel Courtney, Jacob Elordi, Taylor Zakhar Perez, Maisie Richardson-Sellers, Meganne Young, MollyRingwald

To ostatnie wakacje Elle (Joey King) przed pójściem do college’u. Dziewczyna skrywa pewien sekret: dostała się zarówno na Harvard, gdzie wybiera się jej wymarzony chłopak Noah (Jacob Elordi), jak i na Berkeley, gdzie idzie jej najlepszy przyjaciel Lee (Joel Courtney). Którą uczelnię wybierze Elle?

THE LAST MERCENARY

 • Reżyseria:  David Charhon
 • Scenariusz: David Charhon, Ismaël Sy Savané
 • Produkcja: Jean-Charles Levy, Nicolas Manuel, Olivier Albou, Laurence Schonberg, David Charhon, Jakéma Charhon, Eponine Maillet, Olias Barco, Vlad Riashyn
 • Obsada: Jean-Claude van Damme, Alban Ivanov, Assa Sylla, Samir Decazza, Patrick Timsit, Eric Judor, Miou-Miou

 W tej francuskiej komedii akcji Van Damme gra tajemniczego byłego agenta tajnych służb, który musi szybko wrócić do Francji, gdy w wyniku błędu nadgorliwego biurokraty i działań mafii jego syn zostaje niesłusznie oskarżony przez rząd o handel bronią i narkotykami.  

THE LOUD HOUSE MOVIE

 • Reżyseria: Dave Needham
 • Scenariusz:  Kevin Sullivan, Chris Viscardi 
 • Produkcja:  Chris Viscardi, Nickelodeon
 • Obsada:  Asher Bishop, Michelle Gomez, David Tennant, Grey Griffin, Jill Talley, Brian
 • Stepanek, Jessica Dicco, Liliana Mumy, Cristina Pucelli, Nika Futterman, Lara Jill Miller, Andre Robinson, Cat Taber, Carlos PenaVega, Izabella Alvarez

Znana z telewizji  rodzina wyrusza na swoje największe wakacje. Film pokazuje jak Loudowie podróżują do Szkocji, gdzie odkrywają, że są potomkami szkockiej rodziny królewskiej. Kiedy odkrywają, że ich rodzinna posiadłość jest zamkiem, zaczynają w pełni korzystać z życia na wysokim poziomie.

THE POWER OF THE DOG

 • Reżyseria: Jane Campion
 • Scenariusz: Jane Campion, adaptacja powieści Thomasa Savage’a z 1967 o tym samym tytule
 • Produkcja: Emile Sherman,  Iain Canning, Roger Frappier, Jane Campion, Tanya Seghatchian
 • Obsada: Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Kodi Smit-McPhee, Thomasin McKenzie, Frances Conroy, Keith Carradine, Peter Carroll, Adam Beach

 Bogaci bracia z Montany, Phil (Cumberbatch) i George Burbank (Plemons) są swoimi kompletnymi przeciwieństwami. Podczas gdy Phil jest pełen wdzięku, inteligentny i okrutny, George jest powściągliwy, skrupulatny i delikatny. Obaj są współwłaścicielami największego rancza w dolinie Montany. To miejsce dla twardych mężczyzn, gdzie nie odczuwa się wpływów szybko modernizującego się XX wieku i  każdy czci postać Bronco Henry'ego, najlepszego kowboja, jakiego kiedykolwiek widział Phil. Kiedy George potajemnie poślubia miejscową wdowę Rose (Dunst), zszokowany i wściekły Phil rozpoczyna sadystyczną, bezwzględną wojnę, aby całkowicie zniszczyć swoją szwagierkę.  Jako pionka w grze wykorzystuje jej zniewieściałego syna Petera.

THERE’S SOMEONE INSIDE YOUR HOUSE

 • Reżyseria: Patrick Brice
 • Scenariusz: Henry Gayden
 • Produkcja: Shawn Levy, Dan Cohen, James Wan, Michael Clear
 • Obsada: Sydney Park, Théodore Pellerin, Asjha Cooper, Dale Whibley, Jesse LaTourette, Diego Josef, Burkely Duffield, Sarah Dugdale, William MacDonald, Andrew Dunbar, Markian Tarasuik

Makani Young przeniosła się z Hawajów do spokojnej i małej Nebraski, aby zamieszkać z babcią i skończyć liceum. Pod koniec roku szkolnego uczniowie ostatniej klasy zaczynają być nękani przez tajemniczego prześladowcę, który ujawnia najmroczniejsze tajemnice swoich ofiar i dręczy je nosząc przypominające ich twarze maski. Makani, która również ukrywa tajemniczą przeszłość, musi wraz z przyjaciółmi odkryć tożsamość zabójcy, zanim oni też staną się jego ofiarami. THERE’S SOMEONE INSIDE YOUR HOUSE oparte zostało na bestsellerze autorstwa Stephanie Perkins o tym samym tytule. Scenariusz napisał Henry Gayden (Shazam!), wyreżyserował Patrick Brice (Dziwak), a wyprodukował dom produkcyjny Atomic Monster Jamesa Wana (Obecność) oraz 21 Laps Shawna Levy’ego (Stranger Things).

THE STARLING

 • Reżyseria: Theodore Melfi
 • Scenariusz: Matt Harris
 • Produkcja:  Dylan Sellers, Chris Parker, Theodore Melfi, Kimberly Quinn
 • Obsada: Melissa McCarthy, Chris O’Dowd, Kevin Kline, Timothy Olyphant, Daveed Diggs, Skyler Gisondo, Loretta Devine, Laura Harrier, Rosalind Chao, Kimberly Quinn

We wzruszającym dramacie THE STARLING para małżeńska zostaje brutalnie doświadczona przez los. Aby poradzić sobie z bólem Jack wyrusza w podróż, a Lilly pozostaje i próbuje żyć jak dawniej. Jednocześnie zmaga się z własnym poczuciem winy i wyniszczającą, wewnętrzną walką o życie z mroczną tajemnicą. Problemom Lilly nie pomaga pojawienie się w jej ogródku szpaka, który zaczyna ją dręczyć i atakować. Szpak symbolizuje wszystkie dręczące Lilly problemy, co wywołuje u niej absurdalną obsesję związaną z chęcią zabicia ptaka. Lilly otrzymuje pomoc od Larry'ego, ekscentrycznego weterynarza, który został psychologiem i boryka się z własną burzliwą przeszłością. Nawiązuje się między nimi wyjątkowa, choć dość nieprawdopodobna przyjaźń. Próbują sobie nawzajem pomóc w zrozumieniu i stawieniu czoła swoim problemom.


THE SWARM 

 • Reżyseria: Just Philippot
 • Scenariusz: Jérôme Genevray, Franck Victor
 • Obsada: Suliane Brahim, Nathalie Boyer, Sofian Khammes, Victor Bonnel, Raphael Romand, Marie Narbonne

Virginie mieszka na farmie ze swoimi dziećmi Laurą (15) i Gastonem (7) i hoduje szarańczę, która stanowi bogate źródło białka. Życie nie jest łatwe: kłopoty finansowe i codzienne problemy gromadzą się, napięcie między nią i dziećmi oraz sąsiadami rośnie. Jednak wszystko ulega zmianie, kiedy odkrywa, że szarańcza pragnie ludzkiej krwi.

THE WOMAN IN THE WINDOW

 • Reżyseria: Joe Wright
 • Scenariusz: Tracy Letts based on the novel by A.J. Finn
 • Produkcja: Scott Rudin, Eli Bush, Anthony Katagas
 • Obsada:  Amy Adams, Gary Oldman, Anthony Mackie, Fred Hechinger, Wyatt Russell, Brian Tyree Henry, Jennifer Jason Leigh, Julianne Moore

Kobieta cierpiąca na agorafobię mieszka samotnie w Nowym Jorku. Kiedy zaczyna szpiegować swoich nowych sąsiadów, staje się świadkiem niepokojącego aktu przemocy.

THINGS HEARD AND SEEN

 • Reżyseria: Robert Pulcini i Shari Springer Berman
 • Scenariusz:Robert Pulcini i Shari Springer Berman na podstaiwe książki “All Things Cease to Appear” od Elizabeth Brundage        
 • Produkcja: Anthony Bregman, Stephanie Azpiazu, Peter Cron, Julie Cohen 
 • Obsada: Amanda Seyfried, James Norton, Natalia Dyer, Rhea Seehorn, Alex Neustaedter, F. Murray Abraham 

Para z Manhattanu przenosi się do historycznej wioski w Hudson Valley i odkrywa, że ich małżeństwo ma mroczną stronę, która może się równać z historią ich nowego domu. Na podstawie uznanej przez krytyków powieści Elizabeth Brundange.

THUNDER FORCE

 • Reżyseria: Ben Falcone
 • Scenariusz: Ben Falcone
 • Produkcja: Marc Platt, Adam Siegel, Ben Falcone, Melissa McCarthy 
 • Obsada: Melissa McCarthy, Octavia Spencer, Bobby Cannavale, Pom Klementieff, Kevin Dunn, Melissa Leo, Jason Bateman

W świecie, w którym istnienie superzłoczyńców jest na porządku dziennym, dwoje najlepszych przyjaciół z dzieciństwa spotyka się po latach. Jeden z nich opracował sposób na uzyskanie mocy, która pozwoli im ochronić ich miasto.

tick,tick...BOOM! 

 • Reżyseria:  Lin-Manuel Miranda
 • Scenariusz:  Steven Levenson
 • Produkcja:  Brian Grazer, Ron Howard, Julie Oh, Lin-Manuel Miranda 
 • Obsada: Andrew Garfield, Alexandra Shipp, Robin de Jesus, Vanessa Hudgens, Joshua 
 • Henry, Bradley Whitford, Judith Light

Akcja filmu tick, tick... BOOM! toczy się w 1990 roku i opowiada historię Jona, ambitnego kompozytora teatralnego, który pracuje jako kelner w Nowym Jorku i jednocześnie pisze Superbię, sztukę która, jak ma nadzieję, okaże się następnym wybitnym amerykańskim musicalem i przyniesie mu rozgłos. Jon odczuwa również presję ze strony swojej dziewczyny Susan, która jest zmęczona ciągłym odkładaniem życiowych planów z powodu aspiracji zawodowych Jona. W międzyczasie jego najlepszy przyjaciel i współlokator - Michael - porzuca swoje twórcze aspiracje, rozpoczyna dobrze płatną pracę w branży reklamowej na Madison Avenue i planuje wyprowadzkę. Gdy Jon zbliża się do swoich trzydziestych urodzin, ogarnia go coraz większy niepokój - zastanawia się, czy jego marzenie jest warte swojej ceny.

DO WSZYSTKICH CHŁOPCÓW: ZAWSZE I NA ZAWSZE

 • Reżyseria: Michael Fimognari 
 • Scenariusz: Katie Lovejoy, based on the novel by Jenny Han
 • Produkcja: Matt Kaplan
 • Obsada: Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish, Anna Cathcart, Ross Butler, Madeleine Arthur, Sarayu Blue, John Corbett

Lara Jean Covey przygotowuje się do ukończenia liceum i rozpoczęcia dorosłego życia. Kilka odmieniających życie podróży sprawia, że na nowo zaczyna się zastanawiać, jak będzie wyglądało jej życie rodzinne, przyjaźnie i związek z Peterem po ukończeniu szkoły. 

TROLLHUNTERS: RISE OF THE TITANS

 • Reżyseria: Johane Matte, Franisco Ruiz Velasco, Andrew L. Schmidt
 • Scenariusz: Marc Guggenheim, Dan Hageman, Kevin Hageman
 • Obsada głosowa: Emile Hirsch, Lexi Medrano, Charlie Saxton, Kelsey Grammer, Alfred Molina, Steven Yeun, Nick Frost, Colin O'Donoghue, Diego Luna, Tatiana Maslany, Cole Sand, Nick Offerman,  Fred Tatasciore, Brian Blessed, Kay Bess, Piotr Michael, James Hong, Tom Kenny, Angel Lin, Amy Landecker, Jonathan Hyde, Bebe Wood, Laraine Newman, Grey Griffin, Cheryl Hines

Chociaż Arkadia przypomina zwykłe miasto, położona jest w punkcie, gdzie łączą się magiczne i mistyczne światy, co sprawia, że jest areną wielu bitew między nieziemskimi stworzeniami, takimi jak trolle, kosmici, czy czarodzieje. Teraz bohaterowie z przebojowej serii Łowcy trolli, 3 nie z tej ziemi i Czarodzieje muszą połączyć siły, aby ocalić ludzkość przed niegodziwym Mrocznym Zakonem, którego członkowie za pomocą czarnej i nieokiełznanej magii przywołują starożytnych tytanów grożących zniszczeniem świata.

W STREFIE WOJNY (15 stycznia)

 • Reżyseria: Mikael Håfström
 • Scenariusz: Rob Yescombe, Rowan Athale
 • Produkcja: Ben Pugh, Erica Steinberg, Brian Kavanaugh-Jones, Anthony Mackie, JasonSpire
 • Obsada: Anthony Mackie, Damson Idris, Emily Beecham, Michael Kelly, Pilou Asbæk

  Akcja filmu W strefie wojny toczy się w przyszłości, w której pilot dronów, Harp (Damson Idris), zostaje wysłany do śmiertelnie niebezpiecznej strefy zmilitaryzowanej. Tam wraz ze swoim przełożonym-androidem, Leo, stara się ustalić lokalizację broni masowej zagłady, zanim wpadnie ona w ręce powstańców. Reżyserem filmu jest Mikael Håfström.

WISH DRAGON

 • Reżyseria:  Chris Appelhans
 • Scenariusz: Chris Appelhans
 • Produkcja: Aron Warner, Chris Bremble, Jackie Chan
 • Obsada: John Cho, Natasha Liu Bordizzo, Jimmy Wong, Constance Wu, Will Yun  Lee, Jimmy O’Yang, Aaron Yoo, Bobby Lee, Ronnie Chieng

Din, student pochodzący z klasy robotniczej, który ma wielkie marzenia, ale niewiele pieniędzy oraz Long, cyniczny, ale niezwykle potężny smok, który potrafi spełniać życzenia, wyruszają w zabawną podróż przez współczesny Szanghaj w poszukiwaniu dawno zaginionej przyjaciółki Dina z dzieciństwa, Liny. Ich wspólna podróż zmusza ich do odpowiedzi na niektóre z najważniejszych życiowych pytań, ponieważ jeśli możliwe jest spełnienie każdego życzenia, należy się zastanowić, co tak naprawdę się liczy.

WYKOPALISKA (29 stycznia)

 • Reżyseria: Simon Stone
 • Scenariusz: Moira Buffini na podstawie powieści Johna Prestona
 • Produkcja: Gabrielle Tana, Ellie Wood, Murray Ferguson, Carolyn Marks Blackwood 
 • Obsada:  Carey Mulligan, Ralph Fiennes, Lily James, Johnny Flynn, Ben Chaplin, Ken Stott, Archie Barnes, Monica Dolan

Zbliża się II wojna światowa, bogata wdowa (Carey Mulligan) zatrudnia archeologa-amatora (Ralph Fiennes), aby przeprowadził wykopaliska archeologiczne na mogile znajdującej się na terenie jej posiadłości. Wspólnie dokonują historycznego odkrycia — natrafiają na echa przeszłości Wielkiej Brytanii.

ZAMIANA Z KSIĘŻNICZKĄ 3

 • Reżyseria: Mike Rohl
 • Scenariusz: Robin Bernheim Burger na podstawie postaci stworzonych przez Robin Bernheim Burger i Megan Metzer 
 • Produkcja: Brad Krevoy
 • Obsada: Vanessa Hudgens

Kiedy bezcenne relikwie zostają skradzione, Królowa Margeret i Księżniczka Stacy zwracają się o pomoc do zuchwałej, podobnej do Margaret kuzynki Fiony, która łączy siły z pewnym siebie, tajemniczym mężczyzną ze swojej przeszłości, aby je odzyskać. W świątecznej atmosferze odżywa ich romans, czemu towarzyszy niespodziewana zamiana miejsc.
 

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: film netflix netflix film