Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2021 21:45
Czarna Wdowa MCU
870V

Czarna Wdowa z łączoną premierą w Disney+ i kinach? Wytwórnie planują kolejne zmiany w harmonogramach

Początek 2021 roku nie przyniósł wielu pozytywnych informacji dotyczących branży kinowej, a według najnowszych przecieków – największe wytwórnie planują kolejne przełożenia premier. Niektórzy szukają alternatywy i według plotek, „Czarna Wdowa” może trafić do Disney+.

Najbardziej wyczekiwane filmy 2020 roku nie zadebiutowały w ostatnich 12 miesiącach, a wytwórnie mogą ponownie zdecydować się na przełożenie wielu premier. Redakcja Variety potwierdza, że w wielu miejscach Stanów Zjednoczonych jesteśmy świadkami znacznie gorszej sytuacji względem ubiegłego roku – aktualnie około 65% amerykańskich kin jest zamkniętych.

To właśnie z tego powodu wytwórnie nie prowadzą promocji nadciągających hitów i premiery większości filmów zostaną prawdopodobnie ponownie przełożone.

„Cinderella” (5 luty), „The King’s Man” (12 marzec), „Morbius” (19 marzec) mają zadebiutować już wkrótce, ale nie widzimy żadnych materiałów z filmów i wciąż czekamy na ostateczne ruchy korporacji. Podobnie sytuacja wygląda z kolejnymi premierami: „Czarna Wdowa” (7 maja), „Godzilla vs Kong” (21 maja), „Free Guy” (21 maja), „Infinite” (28 maja), „Cruella” (28 maja) i „F9” (28 maja) mają zadebiutować w bardzo bliskim dla siebie okresie, a w dodatku nikt nie prowadzi promocji produkcji.

Variety uważa, że wytwórnie szukają teraz rozwiązań, chcą sprzedawać filmy do SVOD lub będą wykorzystywać swoje platformy – taki scenariusz jest podobno brany pod uwagę w przypadku „Czarnej Wdowy”. Dziennikarze otrzymali informacje, według których Disney i Marvel mają rozważać połączoną premierę (kina + Disney+ w formie Premium) dla oczekiwanego filmu z MCU. Na analogiczny ruch zdecydowano się z „Mulan”.

Disney zaprzeczył informacjom przedstawionym przez Variety, ale identyczną sytuację widzieliśmy w przypadku „Soul” – na początku firma zdementowała plotki dotyczące debiutu animacji w Disney+, a po miesiącu przedstawiła oficjalną wiadomość.

Jak wiadomo Marvel nie może dłużej czekać, ponieważ trwają prace nad kolejnymi serialami oraz filmami z Marvel Cinematic Universe, a następne opóźnienia będą jedynie pogłębiać problemy.

Źródło: https://variety.com/2021/film/news/movie-release-dates-coronavirus-pandemic-1234881304/

Tagi: Czarna Wdowa disney+ film Marvel Cinematic Universe MCU