Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.01.2021 10:15
TCL
933V

TCL prezentuje zwijane wyświetlacze na CES 2021. Tablet i smartfon z "drukowanym OLED"

Znanego producenta telewizorów TCL nie mogło zabraknąć na imprezie CES 2021. Podczas swojej konferencji chińska firma zaprezentowała swój rozwijany tablet.

O tym potencjalnie przełomowym sprzęcie od TCL pisaliśmy już w listopadzie 2020 roku. Wtedy pojawiły się pierwsze filmiki z konceptem zwijanego smartfona. 

Tym razem, podczas CES 2021, chiński koncern ujawnił oficjalnie swój prototypowy produkt, nazywający się TCL C50T. Hardware zachowuje się trochę jak zwój papirusowy. Po jego rozwinięciu uzyskujemy tablet o przekątnej 17 cali. TCL twierdzi, że technologia "drukowanego OLED" zapewnia 100% pokrycie gamutu barwnego i może być wykorzystywana nie tylko w zwijanych smartfonach i tabletach, ale również np. w telewizorach.

Niestety sprzęt nie został zaprezentowany na żywo, a jedynie na filmiku. Czekamy na pierwszą prezentację działania tej technologii, bo pomysł wydaje się naprawdę ciekawy. Zapewne od rynkowego wdrożenia hardware'u dzieli nas jeszcze długi czas - możliwe, że kilka lat.

Kolejna, już trochę mniej spektakularna nowość TCL, to smartfon z rozwijanym ekranem AMOLED. Powierzchnię wyświetlacza można tu powiększyć z przekątnej 6,7 do 7,8 cali. Szczegóły w filmiku.

Źródło: https://www.techspot.com/news/88242-tcl-teases-printed-oled-technology-17-inch-roll.html

Tagi: hardware oled tcl