Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.10.2020 12:06
tcl
1628V

Zwijane smartfony okażą się przełomem? Prototyp TCL na pierwszym filmiku

Czy TCL, znane głównie z produkowania świetnych telewizorów, doprowadzi do przełomu na rynku smartfonowym? Wszystko jest możliwe, bo technologia zwijanych ekranów mobilnego hardware'u wygląda bardzo obiecująco.

TCL opracowuje pierwszy na świecie smartfon, którego ekran można rozwinąć, czyniąc z niego coś w rodzaju tabletu. Wygląda to na ciekawsze rozwiązanie od znanych już, składanych smartfonów.

Na YouTube pojawiło się pierwsze, nieoficjalne jeszcze nagranie, przedstawiające rozwijany sprzęt, który przed rozłożeniem oferuje ekran o przekątnej 6,7 cala. Filmik, przedstawia model koncepcyjny smartfona. Nie wiadomo jeszcze, kiedy taki sprzęt trafi do sprzedaży. TCL już mówi o dużej wytrzymałości takiego rozwiązania - ekran ma wytrzymać ok. 200 tysięcy rozwinięć.

Pierwsze pogłoski o rozwijanym smartfonie TCL pojawiły się już w okolicach odwołanych ze względu na pandemię targów CES 2020, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Spodziewamy się pełnego ujawnienia takiego smartfona na CES 2021.

Źródło: https://www.gizmochina.com/2020/10/27/demo-video-of-a-prototype-of-tcls-first-rollable-display-packing-phone-leaks/

Tagi: mobile smartfony tcl