Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2021 16:10
Xbox Series S
1651V

Xbox Series S ma nie sprawiać problemów nawet w najpiękniejszych grach. Twórca Meat Boy Forever chwali konsolę

Microsoft w 2020 roku zapewnił dwie nowe konsole, ale Xbox Series S jest słabszy od Xboksa Series X. Mimo to urządzenie ma nie stwarzać problemów i według dewelopera Meat Boy Forever przez następne lata XSS będzie świetną opcją dla wielu graczy.

Xbox Series S wzbudził w zeszłym roku szerokie zainteresowanie wielu graczy oraz deweloperów, ale nie wszyscy byli zachwyceni z takiej konsoli. XSS powstał, by rywalizować z PS5 i oferuje rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę w przykładowo Assassin's Creed Valhalla.

W sprawie „najmniejszego Xboksa w historii” wypowiedział się Tommy Refenes, czyli współtwórca Super Meat Boy i główny designer Super Meat Boy Forever. Jego zdaniem sprzęt nie będzie miał najmniejszych problemów z nawet najbardziej wymagającymi produkcjami – twórcy po prostu zajmą się dostosowaniem niektórych efektów:

„Tak, myślę, że tak [odpowiedział Refenes na pytanie, czy XSS zapewni odpowiednią rozgrywkę w wymagające graficznie gry dziewiątej generacji]. Chcę przez to powiedzieć, że możesz mieć kilka efektów mniej, trochę mniej szczegółowe cienie, kałuże i inne rzeczy, ale ogólnie rzecz biorąc, rozgrywka w w 1440p przy 60FPS jest całkiem niezła. Może to zrobić różnicę za 5-8 lat, ale wyobrażam sobie, że do tego czasu nawet Series X i PS5 zbliżą się do końca swojego cyklu życia, jeśli nie zostaną jeszcze zastąpione przez ich większe, lepsze wersje”.

Jak widać kolejny deweloper jest pewien, że Xbox Series S nie będzie problemem, ale oczywiście dostosowanie produkcji do XSS wymaga czasu, więc twórcy muszą dbać o pozycję na dodatkową platformę. Na szczęście Microsoft miał zadbać o odpowiednie narzędzia, by dostosowanie tytułów nie było męczące i czasochłonne.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-s-specs-will-be-adequate-for-graphically-intensive-next-gen-games-super-meat-boy-forever-dev-believes

Tagi: Xbox Xbox Series S xbox series x xbox series x|s