Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2021 15:32
Xbox Pulse Red
2105V

Xbox Pulse Red został zaprezentowany przez Microsoft. Znamy cenę

Już w lutym na rynku pojawi się czwarty kontroler przygotowany z myślą o Xboksach Series X|S, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Microsoft właśnie zaprezentował czerwony pad zatytułowany „Pulse Red”.

Xbox Series X|S zadebiutował na rynku z ulepszonymi kontrolerami, ale Microsoft zadbał o pełne wsparcie obu generacji, więc nowe pady działają także z Xboksem One. Pad jest aktualnie dostępny w trzech kolorach (czarny, biały, niebieski), ale właśnie zapowiedziano czwartą propozycję: Pulse Red.

Sprzęt otrzymał czerwony, przedni panel z czarnymi przyciskami oraz d-padem, ale z tyłu zdecydowano się na biały kolor. Pod względem funkcji możemy liczyć na między innymi Dynamic Latency Input, przycisk Share czy też dopracowane gripy.

Pulse Red podłączymy do konsol dzięki Xbox Wireless, ale skorzystamy także z Bluetooth Low Energy, by skorzystać z pada podczas rozgrywki na Game Passie (urządzenia mobilne) lub do zabawy na PC. Premiera kontrolera odbędzie się 9 lutego, ale zainteresowani muszą przygotować 269 zł.

Xbox Pulse Red będzie dalej korzystać ze standardowych baterii – wczoraj miałem okazję na portalu przedstawić test najnowszej ładowarki PDP, która może trafić w gust posiadaczy konsol Microsoftu.

Xbox Pulse Red - 2

Xbox Pulse Red - 3

Źródło: Informacja prasowa: Microsoft Polska

Tagi: microsoft Pulse Red Xbox One Xbox Series X|S