Lords of The Fallen 2 dopiero w 2022 roku. CI Games potwierdza wysoką sprzedaż Sniper Ghost Warrior

Gry
1304V
Lords of The Fallen 2 dopiero w 2022 roku. CI Games potwierdza wysoką sprzedaż Sniper Ghost Warrior
Iza Łęcka | 11.01.2021, 12:12

Premiera Lords of The Fallen 2 wydaje się być odległym tematem, choć jest to aktualnie największy tytuł przygotowywany przez CI Games. Studio zdradziło pierwsze szczegóły i chwali się sprzedażą serii Sniper Ghost Warrior.

Polacy wracają z dalekiej podróży wywołanej gigantycznymi problemami Sniper Ghost Warrior 3. Tytuł nie podbił rynku, jednak już Sniper Ghost Warrior Contracts zostało znacznie lepiej przyjęte przez graczy. Odsłona z 2019 roku przekroczyła 1 mln sprzedanych egzemplarzy, a sympatycy IP zakupili ponad 11 mln kopii wszystkich części serii Sniper Ghost Warrior.

Dalsza część tekstu pod wideo

Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games, nie kryje zadowolenia z ostatniego sukcesu:

„Twórcy chcą teraz skupić się na kolejnym tytule. Lords of the Fallen 2 jest „największym projektem CI Games” pod względem potencjału i budżetu. Poprzednia odsłona wygenerowała ponad 100 mln zł przychodu ze sprzedaży i około 50 mln zł zysku. Łączna sprzedaż Lords of the Fallen wyniosła 3 mln kopii, ale w produkcje zagrało łącznie około 10 mln graczy – dzięki subskrypcjom PlayStation i Xbox”.

Na kontynuację przyjdzie nam jednak zaczekać do 2022 roku:

„Lords of the Fallen 2 to obecnie nasz największy projekt w całej grupie CI Games. Jeśli chodzi o skalę, tworzymy grę, która jest większa od poprzedniej części. Kontynuacja tytułu przeniesie serię RPG na grunt dark fantasy oraz będzie zawierać wymagający system walki, który zostanie istotnie zmodyfikowany w stosunku do Lords of The Fallen. Przed nami jeszcze sporo pracy, chcemy dopracować sequel LotF, dlatego premierę planujemy w 2022 roku” – powiedział prezes CI Games.

Zespół nie zamierza mówić o grze AAA, ale będzie to tytuł wydany w pełnej cenie. Obecnie CI Games posiada dwie pracujące osobno ekipy, które rozwijają pozycje niezależnie od siebie:

„ Nie chcemy używać sztucznego nazewnictwa typu AAA przy LotF2 szczególnie, że ostatnio w żargonie pojawił się termin AAAA. Studio Hexworks robi grę, która z racji na skalę oraz jej oczekiwaną jakość będzie pozycjonowana jako full price i będzie konkurować z innymi grami w pełnej cenie. Nasza strategia zmieniła się istotnie w stosunku do publikowanej na lata 2017-2019. Lords of the Fallen 2 jest projektem w pełnej cenie, natomiast najnowszy SGW Contracts 2 pozostanie w segmencie mid-price. Nad tymi projektami pracują dwa całkowicie oddzielne zespoły oraz wielu zewnętrznych partnerów produkcyjnych z całego świata”. – powiedział Marek Tymiński

Pozostaje nam oczekiwać na Sniper Ghost Warrior Contracts 2, które zadebiutuje w 2021 roku, a w ciągu następnych kilkunastu miesięcy studio skupi się na Lordsach. Nie ulega wątpliwości, że plany Polaków na nadciągające dwa lata są bardzo rozbudowane, a nam pozostaje tylko życzyć powodzenia.

Źródło: Informacja prasowa: CI Games

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper