Iza Łęcka Iza Łęcka 11.01.2021 09:39
Nintendo Switch eShop konsola
2857V

Nintendo Switch bez bardzo tanich gier. Firma ustaliła cenę minimalną

Nintendo planuje zablokować zapędy deweloperów, którzy w bardzo niskich cenach sprzedają produkcje w eShopie. Firma wprowadziła barierę, dlatego podczas kolejnych promocji nie znajdziemy już tytułów za grosze.

Big N wpadło na zaskakujący pomysł dotyczącą ustawienia ceny minimalnej, przez którą nie kupimy gier w bardzo niskich kwotach – obecnie wydawcy i twórcy mogą oferować produkcje za minimum 1,99 dolarów. Zmiana nie dotyczy tytułów dostępnych za darmo.

Decyzja Nintendo jest najprawdopodobniej spowodowana działaniami ekip, które pragnąc przechytrzyć system, przede wszystkim chciały, by ich produkcje znalazły się na liście najchętniej kupowanych tytułów. Wśród zestawień często gościły pozycje o wątpliwej jakości, lecz dla graczy zachęcająca była cena.

Manewr japońskiej korporacji potwierdziło SMG Studios, które kieruje wiele produkcji na Nintendo Switcha. Jedna z najnowszych propozycji kosztować będzie 99 centów, a jest to możliwe, ponieważ wartość została ustalona z wyprzedzeniem:

„To jest najniższa cena, jaka kiedykolwiek będzie. Nowe zasady w eShope oznaczają, że żadna gra nie może być wyceniona poniżej $1.99, a to jest 99 centów, ponieważ planowałem tę sprzedaż już w sierpniu! Haha, więc pokonałem system”.

1,99 dolarów nie jest i tak wygórowaną sumą, jednak teraz możemy być pewni, że nie natrafimy na ekstremalnie wysokie obniżki. Graczy interesujących się tematem japońskiego giganta odsyłam do spotu Super Nintendo World oraz ostatnich plotek dotyczących Nintendo Switch Pro.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/01/switch_eshop_game_prices_can_no_longer_be_below_usd1_99_says_death_squared_dev

Tagi: eshop Nintendo nintendo switch switch