Nintendo Switch Pro z ekranem OLED i nowym dockiem? Gracz dotarł do danych o nowym sprzęcie

Gry (plotka)
3853V
Nintendo Switch Pro z ekranem OLED i nowym dockiem? Gracz dotarł do danych o nowym sprzęcie
Iza Łęcka | 07.01.2021, 08:15

Jeśli wierzyć wszystkim plotkom oraz analizom, Nintendo w następnych miesiącach zaprezentuje mocniejszą wersję swojej hybrydowej konsoli. Japończycy mogą zapewnić sprzęt z ekranem OLED oraz wykorzystać możliwości nowej stacji dokującej.

Ostatnie 12 miesięcy było dla Big N niezwykle dobrym okresem, a wielu analityków śmiało sądzi, że Japończycy będą dążyć do realizacji rozbudowanego planu i w 2021 roku nie tylko sprzedadzą najwięcej egzemplarzy konsol, ale również ogłoszą nowy sprzęt.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z informacjami na pewno zgadza się SciresM, który jest znanym hakerem zajmującym się pozyskiwaniem danych z firmware. To właśnie on odkrył nową wersję Nintendo Switcha o kryptonimie "Aula" – urządzenie ma być mocniejszą wersją hybrydowej konsoli.

Zgodnie z doniesieniami, model prawdopodobnie będzie korzystał z nowego SoC (Mariko), natomiast ubiegłoroczne plotki dotyczące skupienia się japońskiego producenta tylko na jednym trybie mają nie znaleźć potwierdzenia. Konsola otrzyma nowy dock oraz zapewni przenośną rozgrywkę.

Nowy Nintendo Switch ma zostać wyposażony w ulepszony ekran OLED, który może zaoferować rozdzielczość 4K. Wśród danych pojawiły się wzmianki o niektórych układach Realtek, które są prezentowane jako „4K UHD multimedia SoC” – SciresM sugeruje jednak, że Nintendo prawdopodobnie zaoferuje mocniejszy dock, dzięki któremu zagramy w jakości 4K.

Jak wskazuje informator, urządzenie otrzyma lepsze chłodzenie oraz baterię o dłuższej żywotności. Wszelkie nowiny potraktujmy jednak z dystansem, czekając na oficjalne potwierdzenie. Trzeba przyznać, że coraz więcej doniesień sugeruje, że Big N zbliża się do wielkiego ujawnienia urządzenia.

Warto przypomnieć, że już w ubiegłym roku Japończycy skierowali prośby do niektórych deweloperów o przygotowanie wsparcia 4K w nowych produkcjach.

Źródło: https://wccftech.com/nintendo-switch-new-revision-aula-4k/

Komentarze (107)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper