Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.01.2021 08:30
Call of Duty: Modern Warfare 2 miliardy
1970V

Call Of Duty: Modern Warfare to kura znosząca złote jajka. Gra zarobiła w 2020 roku prawie 2 miliardy dolarów

To, że gry z serii Call of Duty zarabiają, nie powinno dziwić absolutnie nikogo. Inną sprawą jest natomiast fakt, ile gotówki wygenerowała odsłona z końcówki 2019 roku - mowa o prawdziwej fortunie!

Call of Duty: Modern Warfare okazał się bardzo udaną odsłoną serii, która po latach pozwoliła nam na nowo przeżyć przygody znane z kultowego już pierwowzoru. I choć nie obyło się bez kontrowersji, które dyktowała ogromna waga samej gry na konsolach i PC, to nie przeszkadza graczom w oczekiwaniu na kontynuację - najnowsze doniesienia zdają się sugerować, że ta może pojawić się już w 2021 roku.

Wczoraj natomiast, dzięki wynikom z raportu SupetData, przekonaliśmy się, jak wielkie pieniądze generuje ów tytuł. Pełna gra (w tym także tryb Warzone) łącznie przyniosły prawie 2 miliardy dolarów (dokładnie 1,913 miliarda) przychodu dla wydawcy z Activision. Niebotyczna suma i trzeba przyznać, że najlepiej pokazuje, z jak ogromnym fenomenem mamy w tym przypadku do czynienia.

Warto przypomnieć, albowiem ma to ogromny wpływ na wysokość przychodu, że od marca COD przeszedł na hybrydowy model dystrybucji - battle royal okazał się świetną furtką dla masy nowych fanów, którzy nie tyle kupowali przedmioty kosmetyczne w grze, ile zwyczajnie płacili, aby otrzymać aktualizację do pełnej wersji znakomitej produkcji. Choć zespołowi z Activision można zarzucić wiele, to jedno jest pewne - potrafią spieniężyć swoje produkty.

Źródło: https://segmentnext.com/2021/01/08/call-of-duty-modern-warfare-2-billion/

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward