Iza Łęcka Iza Łęcka 08.01.2021 09:32
Sony Bravia 2021
1835V

Sony pamiętało o PS5. Nowe Bravie są w pełni gotowe na PlayStation 5

Japoński gigant technologiczny zapowiedział serię nowych telewizorów, jednak informacje prasowe nie zawierały wiadomości o współpracy z PS5. Na szczęście producent wyciągnął wnioski z poprzedniego roku i nie zapomniał o swoich konsolach. Od premiery każdy model wykorzysta atuty nowej generacji.

Sony, śladem innych producentów, zaprezentował wczoraj zestaw telewizorów przygotowanych na 2021 rok. Tym razem uwzględniono możliwości PS5 i wykorzystanie urządzeń w komplecie. Najnowsze odbiorniki nie będą wymagały aktualizacji, by czerpać z potencjału konsoli.

Zeszłoroczne modele Bravia XR nie otrzymały wszystkich funkcji HDMI 2.1, co zostało źle odebrane przez część graczy, którzy wraz z next-genem planowali postawić w domach telewizory japońskiej korporacji.

Po nieporozumieniu, przyszedł czas na działania: wszystkie najnowsze Bravie będą obsługiwać pełny zestaw możliwości HDMI 2.1 – już od wyciągnięcia sprzętu z pudełka. Wśród opcji użytkownicy mogą oczekiwać między innymi Variable Refresh Rate, eARC czy 120 klatek na sekundę z 4K. Urządzenia wspierają także Dolby Vision HDR.

Teraz klienci nie będą musieli aktualizować telewizorów lub co gorsza czekać na stosowny firmware, by na ekranie zobaczyć pełnię możliwości PlayStation 5. Wkrótce powinniśmy poznać ceny najnowszej propozycji Sony.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/sonys-latest-bravia-tvs-finally-deliver-the-full-ps5-promise/1100-6485997/

Tagi: bravia PlayStation 5 PS5 Sony