Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2021 21:13
Escape from Tarkov
1125V

Escape from Tarkov zmierza na konsole. Twórcy rozwijają wersję na PlayStation i Xboksa

Wymagający shooter od Battlestate Games w przyszłości straci swój ekskluzywny smak i wyląduje na kolejnych platformach. Twórcy potwierdzili prace nad konsolowym wydaniem, więc sympatycy strzelania mogą szykować się na oczekiwaną od dawna produkcję.

O Escape from Tarkov pierwszy raz pisaliśmy w 2015 roku i już w tym czasie wspominaliśmy o konsolowym wydaniu. Twórcy przez następne lata skupili się na rozbudowie i dopracowaniu wersji na PC, ale najwidoczniej są gotowi na kolejne wyzwanie.

Podczas ostatniego streamu przedstawiciele Battlestate Games zapowiadali atrakcje na kolejne miesiące i deweloperzy potwierdzili ważną wiadomość – Escape from Tarkov zmierza na konsole. Twórcy opracowują nową wersję, jednak na konkrety musimy zaczekać.

Nie możemy dzisiaj potwierdzić platform docelowych – Escape from Tarkov może trafić na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S, ale również jeszcze na PlayStation 4 i Xboksy One. Zespół nie chciał aktualnie wchodzić w szczegóły.

Jest to mimo wszystko dobra wiadomość, ponieważ Escape from Tarkov jest uważane przez wielu graczy za kawał mocnego shootera, który nie wybacza błędów i jest to jeden z jego największych atutów. Sprawdźcie ostatni materiał przygotowany przez deweloperów:

Źródło: https://www.play3.de/2021/01/03/escape-from-tarkov-hardcore-shooter-findet-den-weg-auf-die-konsolen/

Tagi: Battlestate Games Escape from Tarkov playstation Xbox