Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.01.2021 09:07
Tomb Raider 10th Anniversary Edition. Wyciekł skasowany remake od Core Design
1611V

Tomb Raider 10th Anniversary Edition. Wyciekł skasowany remake od Core Design

Spora ciekawostka dla wszystkich fanów marki Tomb Raider. Okazuje się, że do Sieci wyciekł kod z przygotywanego przez studio Core Design remake'a pierwszej odsłony przygody Lary Croft.

W 2005/2006 roku ekipa Core Design pracowała nad remake'ami pierwszej części Tomb Raidera. Gra zatytułowana "Tomb Raider: 10th Anniversary Edition" miała trafić na rynek jeszcze przed Tomb Raider Legend, wydanym w kwietniu 2006 r. Ostatecznie jednak coś poszło nie po myśli studia i projekt został skasowany na początku 2006 r.

Jak stwierdził Gavin Rummery, remake był "prawie skończony". Do jego skasowania doszło jednak w związku z chęcią stworzenia crossplatformowego wydania, które zaproponowało studio Crystal Dynamics. Ostatecznie właśnie ten, działający na silniku Tomb Raider: Legend projekt, pojawił się na rynku w 2007 roku jako Tomb Raider Anniversary.

Pamięć o nieudanym projekcie Tomb Raider: 10th Anniversary Edition przepadłaby, gdyby nie to, że jeden z twórców wrzucił pliki z projektem do Internetu. W ten sposób wyciekła pecetowa wersja alfa Tomb Raider: 10th Anniversary Edition, w której nie są funkcjonalni przeciwnicy. Śmiało można jednak eksplorować na PC kilka poziomów - m.in. ten z Grecji i Peru. Zobaczcie sami, jak to wygląda poniżej.Źródło: https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/tomb-raider-10th-anniversary-edition-remake-leak-download/

Tagi: Lara Croft tomb raider