Szybcy i Wściekli 9 mają trafić do kin. Vin Diesel wspomina o premierze

Filmy i seriale
3749V
Szybcy i Wściekli 9 mają trafić do kin. Vin Diesel wspomina o premierze
Iza Łęcka | 07.01.2021, 09:37

Universal Pictures najwidoczniej planuje wielki debiut kolejnej przygody Dominica Toretto. Vin Diesel wypowiedział się o dystrybucji najnowszej odsłony popularnej serii, podkreślając jednocześnie swoje oddanie kinowemu doświadczeniu.

„Szybcy i Wściekli 9” to jedna z wielu produkcji, której premiera w zeszłym roku została przełożona, przez co jej fani musieli uzbroić się w cierpliwość. Universal Pictures wznowiło już promocję widowiska, tymczasem możemy się spodziewać, że wytwórnia przygotowuje się do wyświetlania filmu szerszej publiczności w salach kinowych.

Vin Diesel wciela się nie tylko w głównego bohatera, ale jest także jednym z producentów i ikon uniwersum "Szybkich i wściekłych". W ostatnim wywiadzie dla Total Film, aktor podkreślił swoje poświęcenie branży kinowej i zapowiedział wielką premierę w tradycyjnej formie dystrybucji:

„Jestem oddany doświadczeniu kinowemu. Oczywiście, poświęciłem swoje życie [kinu - przyp. red.]. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że będziemy tam 28 maja z filmem, który wszyscy będą chcieli wspólnie zobaczyć”.

Analizując poprzednie wyniki całej serii, która na przestrzeni kilkunastu lat wygenerowała ponad 5,89 mld dolarów, nikogo nie powinno dziwić, że włodarze Universal Pictures będą nalegać na światową emisję "Szybkich i Wściekłych 9" w kinach. Publiczność tłumnie przybywa na kolejne seanse wypełnione akcją, szybkimi samochodami, efektami specjalnymi i prostą fabułą. Stworzenie 9 filmów (8 w głównej historii i 1 spin-off) kosztowało 1,2 mld dolarów.

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/vin-diesel-committed-theatrical-release-fast-and-furious-9/

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper