Iza Łęcka Iza Łęcka 07.01.2021 07:00
God of War Ragnarok - Kratos
2797V

God of War Ragnarok trafi na PS5 i PS4? David Jaffe jest pewny, że Sony postawiło na 2 generacje

God of War Ragnarok został zapowiedziany w zeszłym roku, ale Sony wciąż nie potwierdziło, na jakie urządzenia zmierza gra. Były deweloper Santa Monica Studio jest przekonany, że Japończycy nie zrezygnują z ogromnej bazy użytkowników i nowa historia Kratosa zadebiutuje nie tylko na PS5.

 

Zapowiedź God of War Ragnarok poruszyła graczy, którzy wyczekują na nową przygodę boga wojny. Aktualnie przedstawiciele jest niezwykle oszczędne w przedstawianiu szczegółów, a jednym z najbardziej nurtujących pytań jest: na jakie platformy trafi produkcja?

W listopadzie szef PlayStation nie chciał zdradzać konkretów, czym jeszcze mocniej podsycił plotki dotyczące cross-generacyjności. Oliwy do ognia sprawie dodaje fakt, że David Jaffe stwierdził, iż tytuł trafi zarówno na PS5, jak i na PS4. Deweloper był reżyserem pierwszej gry o Kratosie i dyrektorem kreatywnym kontynuacji.

Twórca nie jest aktualnie związany z Sony, ale podczas ostatniego live-streamu odpowiadał na pytania fanów i podkreślił, że jego zdaniem God of War: Ragnarok będzie dostępny na dwie platformy. Niejako na potwierdzenie swojego zdania, Jaffe przytoczył słowa Jima Ryana, który zaznaczył, że przez kilka następnych lat od zespołów Sony będą pojawiać się tytuły cross-platformowe.

Na potwierdzenie lub zaprzeczenie tej gorącej nowiny musimy zaczekać, ale pamiętając o sile marki, japoński gigant może nie planować zrezygnowania z bazy ponad 100 mln graczy, którzy kupili już PlayStation 4. Biorąc pod uwagę, jak God of War prezentował się i działał na PS4, Santa Monica Studio mogłoby opracować produkcję na dwie generacje konsol.

Źródło: https://www.dualshockers.com/god-of-war-ragnarok-might-be-a-cross-gen-title-according-to-a-former-santa-monica-dev/

Tagi: God of War: Ragnarok (tytuł roboczy) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment