Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.01.2021 19:59
Kelly Flock zmarł. To dzięki niemu zagraliśmy w God of War
1954V

Kelly Flock zmarł. To dzięki niemu zagraliśmy w God of War

God of War ma wielu ojców, dzięki którym gracze z całego świata mogli poznać przygody Kratosa, ale Kelly Flock był jednym z najważniejszych osób dla tego IP. Były prezes Sony Entertainment Online przegrał z chorobą.

Kelly Flock był jedną z najważniejszych osób w historii Sony Santa Monica (teraz Santa Monica Studio). Niestety, były prezes Sony Entertainment Online nie poradził sobie z chorobą i zmarł zostawiając po sobie jedno z najważniejszych IP w katalogu Sony.

Jak podaje Venturebeat, jego śmierć nie jest zaskoczeniem dla najbliższych, którzy wiedzieli o jego walce, jednak na Twitterze możecie znaleźć dziesiątki komentarzy deweloperów – wszyscy dziękują Kelly'owi za wsparcie. Choć raczej kojarzą go tylko najstarsi czytelnicy naszego portalu, to właśnie on odpowiadał za stworzenie Santa Monica Studio, a także wydał zgody na stworzenie Twisted Metal, dbał o pierwszą część serii God of War oraz pomógł w rozwoju Everquest.

Kelly Flock był wiceprezesem wykonawczym THQ, prezesem Sony Online Entertainment czy też prowadził 989 Studios od Sony. W trakcie swojej kariery pracował dla japońskiego producenta PlayStation, ale również dla TriMark Interactive oraz LucasArts.

Kelly Flock God of War

Źródło: https://venturebeat.com/2021/01/06/former-sony-online-entertainment-chief-kelly-flock-passes-away/

Tagi: God of War Kelly Flock Santa Monica Studio sony santa monica