Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.01.2021 09:50
Tenchu coraz bliżej. Prezes Acquire mówi o chęci wskrzeszenia marki na PS5 i XSX
1153V

Tenchu coraz bliżej. Prezes Acquire mówi o chęci wskrzeszenia marki na PS5 i XSX

Od 2018 roku pojawiają się spekulacje, że marka Tenchu niedługo powróci na rynek gier. Sprawdźmy, co na ten temat ma do powiedzenia prezes Acquire.

Takuma Endo, prezes Acquire, udzielił wywiadu redakcji Famitsu, dzięki czemu dowiedzieliśmy się kilka ciekawych rzeczy na temat przyszłości marki Tenchu.

Przede wszystkim prezes Acquire wyjaśnił, że pozyskany w sierpniu 2018 roku znak towarowy "Stealth Assassin" został zarejestrowany dlatego, że jego termin wygasał. Czy to oznacza, że Acquire nie jest zainteresowane rozwijaniem serii Tenchu? Na szczęście Takuma Endo ma w tym miejscu obiecujące informacje dla fanów. Prezes japońskiej firmy chciałby stworzyć nowe Tenchu od zera - wyłącznie dla nowej generacji konsol. Czas na taką operację musi być jednak "odpowiedni", jak stwierdził Takuma Endo. Wygląda na to, że póki co nie są prowadzone prace w tym kierunku.

Szef Acquire zapowiedział też, że chciałby uruchomić w 2021 roku nowe studio, które zajmowałoby się unikalnymi projektami o mniejszych budżetach. Do pierwszej premiery na tym polu ma dojść pod koniec 2021 roku. Oprócz tego potwierdzono w wywiadzie, że nadal powstaje Gladiux. W tym miejscu możecie sprawdzić zwiastun z gameplayem rzeczonej produkcji, zmierzającej m.in. na PS5.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/01/acquire-president-discusses-potential-tenchu-revival-new-indies-brand

Tagi: acquire PS5 tenchu XSX