Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2021 18:48
Minecraft Earth
618V

Minecraft Earth nie podbije rynku. Twórcy zamykają serwery

Minecraft Earth nie będzie kolejnym Pokemon GO i nie wygeneruje setki milionów dolarów. Twórcy właśnie zapowiedzieli zakończenie rozwijania produkcji i zamknięcie serwerów. Tytuł zostanie wyłączony w połowie roku.

Minecraft Earth został zapowiedziany w maju 2019 roku, ale produkcja nie będzie dłużej rozwijana. Dzisiaj została opublikowana ostatnia aktualizacja, a w połowie roku serwery pozycji zostaną wyłączone.

Twórcy nie ukrywają, że rozgrywka w Minecraft Earth opierała się głównie na swobodnym przemieszczaniu się po okolicach i tworzeniu budowli ze znajomymi, ale z powodu globalnej sytuacji – rozgrywka była prawie niemożliwa. W rezultacie zdecydowano się porzucić projekt i zająć się innymi rzeczami.

Minecraft Earth zostanie wyłączony 30 czerwca, ale najnowszy patch zajął się wprowadzeniem ważnych zmian – usunięto transakcje za prawdziwe pieniądze, zmniejszono płatności w grze oraz dodano wszystkie nieopublikowane treści, które znajdowały się w przygotowaniu. Deweloperzy zmniejszyli także wymagania czasowe dla craftingu.

Jak widać Microsoft nie zamierza dłużej czekać i szybko eliminuje produkcję, która ze względu na pandemię nie otrzymała szansy.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku autorzy Minecrafta potwierdzili kreowanie wielu pozycji – bardzo możliwe, że zespół odpowiedzialny za Minecraft Earth zajmie się jednym z nieujawnionych tytułów.

Źródło: Twitter: Minecraft Earth

Tagi: Minecraft Earth Mojang