Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2021 18:12
PS5 PlayStation 5 Sony
2671V

PS5 startuje na kolejnym rynku. Część graczy narzeka na decyzję Sony

Sony potwierdziło debiut PS5 na nowym rynku, ale decyzja japońskiej korporacji została przyjęta z mieszanym entuzjazmem. Niektórzy gracze wyczekują na możliwość kupienia PlayStation 5, ale kolejni dostrzegają problem z dostępnością urządzenia na rynkach, gdzie konsola PlayStation już zadebiutowała.

W połowie stycznia mają trafić do Polski kolejne egzemplarze PlayStation 5, ale większość urządzeń została już wyprzedana – sklepy zaprosiły klientów na zakupy pod koniec ubiegłego roku. Aktualnie nie wiemy, kiedy na rynku pojawią się następne pudełka z PS5, ale na premierę mogą szykować się kolejni gracze.

Sony potwierdziło, że 2 lutego odbędzie się premiera PS5 w Indiach – jest to gigantyczny rynek, ale nie wiemy, ile PlayStation 5 przygotowano dla kolejnych odbiorców.

Nie brakuje jednak krytycznych komentarzy dotyczących decyzji Sony, ponieważ PS5 jest niedostępne w wielu miejscach na świecie, gdzie faktycznie sprzęt zadebiutował. Fani dostrzegają problematyczną sytuację, ponieważ wciąż pojawiają się doniesienia o problemach w dostępności w wielu krajach, a producent zdecydował się otworzyć na kolejny rynek.

Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że Sony musi działać. Gracze na całym świecie czekają na PS5, więc w kolejnych miesiącach PlayStation 5 musi debiutować w następnych krajach.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-confirms-ps5-release-date-for-india/

Tagi: playstation 5 ps5 Sony