Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.01.2021 12:05
Orc Warchief
526V

Orc Warchief na pierwszym zwiastunie. W polskiej grze budujemy miasto i prowadzimy armię orków

Kolejne polskie studio próbuje szczęścia w gatunku strategii/gier ekonomicznych. Poznajcie Orc Warchief, które łączy cechy "city buildera" z tradycyjnym RTS-em.

Polski zespół G-Devs szykuje wraz z CreativeForge Games potencjalnie bardzo ciekawy tytuł. Chodzi o Orc Warchief: Strategy City Builder, w którym nie tylko zajmiemy się konstrukcją miasteczka orków. Rzeczona rasa, przez całe dziesięciolecia gnębiona i uciskana przez ludzi, ma teraz szansę się odegrać i odbudować swoją dawną potęgę.

Oprócz rozbudowy miasteczka będziemy w Orc Warchief prowadzić również działania wojenne. Wszystko odbywać się będzie w konwencji RTS-a. Takie motywy prezentuje pierwszy zwiastun gry, która zmierza póki co tylko na PC. W poniższym filmiku nie zabrakło fragmentów gameplayu, gdzie możemy zobaczyć, oprócz sekcji budowniczych, jak wykonano interfejs/menusy w trakcie batalii.

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy Orc Warchief trafi do cyfrowej dystrybucji. Póki co na Steam pojawiła się zakładka z tytułem i podstawowymi informacjami na jego temat.

Tagi: orc warchief pc steam