Iza Łęcka Iza Łęcka 05.01.2021 07:38
PS5 i Xbox Series X w IKEA
2729V

PS5 i Xbox Series X w IKEA. Firma pomaga dopasować „ponadwymiarowe konsole”

Dla wielu fanów konsolowej rozgrywki rozmiary konsol, które zadebiutowały w listopadzie, mogą być nieco kłopotliwe przez jeden z najbardziej przyziemnych powodów, czyli pomieszczenie się na meblach. IKEA jednak dostosowuje się do sytuacji i w niektórych swoich sklepach zamieszcza atrapy PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Design konsol nowej generacji był wielokrotnie tematem głośnych dyskusji w branży gier. Tuż po prezentacji Xboksa Series X już do historii przeszło porównanie do lodówki, które zresztą Microsoft umiejętnie wykorzystał podczas promocji sprzętu. Również wygląd PS5 był często omawiany – czerwcowy pokaz i wykorzystanie przez Japończyków sporych rozmiarów, nowej bryły i barw zaskoczyło wielu graczy. Niektórzy mocno krytykowali gabaryty next-gena.

Z pomocą przychodzi jednak IKEA. W popularnej meblowej sieci, w niektórych sklepach, na dziale z komodami i wyposażeniem salonów znalazły się makiety najnowszych sprzętów Sony i Microsoftu, z dokładnymi wymiarami. Modele mają pomóc w wyborze mebli, w których zmieszczą się konsole. Na atrapie PS5 widnieje poniższy cytat:

„Która komoda IKEA będzie w stanie pomieścić moją nieco ponadwymiarową konsolę do gier?”

Pomysły pracowników skandynawskiej marki mogą wielokrotnie wydawać się nietypowe i zaskakujące, jednak w przypadku dopasowania PS5 i Xboksa Series X do nowego wyposażenia domu może być to szczególnie pomocne. IKEA dostosowała się do sytuacji, co najpewniej zostanie pozytywnie odebrane przez wielu klientów.

PS5 i Xbox Series X w IKEA

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77080/ikea-makes-mock-ps5-and-xbox-series-consoles-helps-you-measure-it/index.html

Tagi: ikea playstation 5 ps5 Xbox Series X