Iza Łęcka Iza Łęcka 05.01.2021 07:00
Xbox Logo
1883V

Xbox ma przesuwać granice innowacji. Microsoft posiada ogromne plany i szykuje wielkie ogłoszenia

Microsoft stawia na markę Xbox, dzięki czemu kolejne lata mają być niezwykle ekscytujące dla graczy. Korporacja ma wielkie plany i chce zapewnić swoim sympatykom niespotykane wcześniej wrażenia. Phil Spencer przygotowuje się do kilku ogłoszeń, które nadejdą dopiero za jakiś czas.

W ostatnich tygodniach pracownicy giganta z Redmond wielokrotnie powtarzali jak ważny dla marki jest Xbox. Firma stawia na gry i najpewniej posiada wieloletni plan, który jest wypełniony najróżniejszymi pomysłami.

Podczas rozmowy z Majorem Nelsonem Phil Spencer potwierdził, jak istotne będą najbliższe lata dla Microsoftu, Xboksa oraz samych graczy. W 2021 roku będziemy świadkami „Horyzontu Zerowego” zapowiadającego innowacje, które jednak nadejdą w „Horyzoncie 1”, czyli za 2-3 lata. Zaplanowane poczynania są okazałe, a Amerykanie zamierzają je systematycznie, w ciągu kilku lat, realizować.

W swojej wypowiedzi Spencer odwołał się do wcześniejszych, niepewnych, ale z sukcesem przyjętych inicjatyw Xboksa –  wstecznej kompatybilności, Xbox Game Pass czy też grania w chmurze. Microsoft chce przekraczać granice i dostarczać graczom rozrywkę. Na część akcji możemy zaczekać nawet 10 lat (Horyzont 3), ale Amerykanie planują eksperymentować z pomysłami mającymi potencjał, przyczynią się do zmian w branży gier, choć są obarczone ryzykiem.

„Są pewne rzeczy, którymi jestem niesamowicie podekscytowany, mam nadzieję, że w przyszłym roku lub za dwa lata będziemy mogli [o tym- przyp. red.] porozmawiać. Jakie są to projekty w ramach Horyzontu 2, które zadebiutują w ciągu najbliższych 3-10 lat, które podekscytują ludzi, jak xCloud i Game Pass robią to dziś”.

Intencje przedstawicieli Xboksa wydają się obiecujące, ale jaki będzie ich efekt końcowy? Phil Spencer enigmatycznie zapowiedział pracę swojego zespołu, która ma być "niesamowicie ekscytująca". Microsoft na pewno będzie coraz mocniej stawiał na wykorzystanie chmury oraz najpewniej zaoferuje Xbox Game Pass na kolejnych urządzeniach. Co jednak z nadciągającymi 12 miesiącami? W tym wypadku również możemy liczyć na niespodzianki.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77065/xbox-set-to-push-new-frontiers-in-1-2-years-phil-spencer-teases/index.html

Tagi: Microsoft Xbox xbox series x Xbox Series X|S