Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2021 22:00
Medium Bloober Team
1297V

Medium zmierza wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC. Polacy aktualnie nie myślą o innych platformach

Bloober Team przygotowuje się do premiery Medium. Nowe IP w katalogu krakowskiego studia zapowiada się na ekscytującą i przerażającą historię, która wykorzysta możliwości nowych platform. Twórcy jednak potwierdzają – tytuł aktualnie zmierza wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC.

Medium zostało zapowiedziane przez Microsoft, ale Bloober Team nie zdążyło z wrzuceniem gry na premierę nowej generacji, a nawet nie zobaczyliśmy pozycji pod koniec 2020 roku. Twórcy potrzebowali więcej czasu, ale dodatkowe tygodnie na pewno pomogły dopracować pozycję.

W sprawie produkcji wypowiedział się Jacek Zięba, który podczas wywiadu z redakcją Wccftech podkreślił ekskluzywny charakter Medium. Przedstawiciel Bloober Team podkreślił, że aktualnie tytuł zmierza wyłącznie na dwie platformy:

„Było to wynikiem naszych relacji z firmą Microsoft [na pytanie dlaczego zdecydowano się na ekskluzywność – red.], sprzętu potrzebnego do realizacji naszej wizji, a także tego, w jaki sposób nasz proces rozwoju dostosował się do planów firmy Microsoft dotyczących konsol nowej generacji. Najważniejsze jest to, że jesteśmy bardzo podekscytowani wrzuceniem The Medium jako jedną z pierwszych [ekskluzywnych – red.] produkcji na Xboksy Series X|S.

Gra pojawi się na Xboksie i PC w styczniu, a my obecnie nie koncentrujemy się na żadnej innej platformie.”

Trzeba jednak zaznaczyć, że Medium jest „ekskluzywny na premierę” i w przyszłości może także trafić na inne sprzęty, jednak aktualnie zespół skupił się wyłącznie na Xboksach oraz komputerach osobistych.

Producent podkreślił, że Medium wykorzystuje możliwości dysków SSD w Xboksach Series X|S oraz zaoferuje aż dwa tryby ray tracingu, ale szczegóły dotyczące grafiki zostaną przedstawione w niedalekiej przyszłości. Jacek Zięba zaznaczył dodatkowo, że Xbox Series S jest świetną opcją w połączeniu z Game Passem, do którego trafi polski horror.

Źródło: https://wccftech.com/the-medium-interview-bloober-team-on-exclusivity-ray-tracing-support

Tagi: Bloober Team medium The Medium