Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 03.01.2021 15:07
Limited Run Games 2,5 mln gier
705V

Limited Run Games. Kolekcjonerzy kupili już 2,5 mln unikalnych pudełek z grami

W dobie coraz większej cyfryzacji naszej branży, kiedy to na rynku pojawiają się coraz śmielej konsole bez napędów i innych czytników fizycznych nośników danych, dobrze jest wiedzieć, że pudełkowe edycje wciąż cieszą się wielkim uznaniem.

Jeśli interesujecie się kolekcjonowaniem gier, na pewno słyszeliście już o Limited Run Games, czyli działającej od 2015 roku firmy sprowadzającej do fizycznej dystrybucji gry dostępne zazwyczaj wyłącznie cyfrowo, co jest niemałą gratką dla miłośników plastiku i płyt.

Dosłownie wczoraj właściciel wspomnianej firmy z dumą ogłosił, że spod jego ręki na rynek wyszło już 2,5 miliona dodatkowych pudełkowych edycji gier, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem, zwłaszcza gdy spojrzymy na to w jakim kierunku idzie ogół całej naszej branży. Pudełkowe wersje gier na pewno są w poważnym odwrocie, ale o ich całkowitej kapitulacji nie może być nawet mowy - w końcu sprzedaż średnio 0,5 mln kopii rocznie to nie przelewki.

Ponadto okazuje się, że najbardziej dochodową produkcją jaką zajęło się Limited Run Games było wydane kilka miesięcy temu Command & Conquer Remastered Collection, zaś najchętniej kupujemy fizyczne wydania tytułów z Nintendo Switch.

Tagi: edycja kolekcjonerska edycje pudełkowe gry cyfrowe limited run games