Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.01.2021 15:30
Ready Player Two powstaje
785V

Ready Player Two na wczesnym etapie produkcji! Sequel filmu kręcącego się wokół tematu gier już powstaje

Wygląda na to, że na sequel popularnej ekranizacji książki Ernesta Cline'a nie przyjdzie nam czekać tak długo, jak na pierwszą część. Autor potwierdził, że filmowa adaptacja drugiej odsłony jest już w produkcji. 

Jak powszechnie wiadomo, świat Hollywood powoli wraca do jako takiej normalności. Filmy są cały czas produkowane, ale ze sporymi obostrzeniami, a prawdopodobnie wreszcie w przyszłym roku pojawi się nowy zalew głośnych, dużych produkcji. Choć warto podkreślić, że teraz w dużej mierze może się to odbywać poprzez platformy streamingowe, a nie kina, jak miało to miejsce dotychczas. 

Jednym z filmów, które powoli powstają, jest kontynuacja przeciętnie przyjętego "Ready Player One" - produkcji Stevena Spielberga, będącej adaptacją popularnej książki Ernesta Cline'a z 2011 roku. Jest to całkiem zaskakująca wiadomość. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że premiera samej książki miała miejsce w Stanach Zjednoczonych zaledwie miesiąc temu! 

Wiele wygląda na to, że scenariusz mógł być opracowywany znacznie wcześniej i w porozumieniu z autorem powieści pisanej. Na ten moment ciężko wyrokować - pewne jest natomiast to, że ponownie dostaniemy masę nostalgicznych elementów związanych z popkulturą oraz wizję dystopicznego 2045 roku, gdzie wirtualna rzeczywistość weszła na zupełnie nowy poziom. Czekacie, czy zraziła Was pierwsza odsłona?

Źródło: https://www.digitalspy.com/movies/a35043277/ready-player-two-movie-ernest-cline-book-reviews/

Tagi: Ernest Cline film Ready Player Two sequel