Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.01.2021 12:30
Microsoft i Bethesda w 2020
2099V

Zakup Bethesdy przez Microsoft zostanie skompletowany w 2021. Spencer zdradza ogromne możliwości na gry RPG

Phil Spencer potwierdził w niedawnym wywiadzie, że przejęcie Bethesdy przez Xboksa jest na dobrej drodze do ukończenia w 2021 roku. Wtedy będziemy mogli spodziewać się początku realizacji naprawdę mocnych planów związanych z gatunkiem RPG.

Zakup ZeniMax (m.in. Bethesda Softworks i id Software) przez Microsoft był bez wątpienia jednym z największych wydarzeń w branży gier wideo, jakie miały miejsce w ubiegłym roku. Transakcja opiewała na kwotę 7,5 mld dolarów, więc nie można się dziwić, jak głośnym echem przeszła. Oczywiście całość wywołała ogromne zamieszanie związane z grami i dociekaniem, czy kolejne produkcje studia będą debiutować wyłącznie na sprzętach Microsoftu

Jak przekazał natomiast ostatnio Phil Spencer w jednym z wywiadów, umowa tak dużego zakupu musi przejść przez masę regulacji. Oznacza to tyle, że cała transakcja wciąż nie została sfinalizowana. Uspokoił jednak, że wszystko znajduje się na dobrej drodze, aby ostatecznie dojść do skutku w 2021 roku. W gruncie rzeczy to właśnie najbliższe miesiące mogą być początkiem szerzej zakrojonych działań w związku z ZeniMax.

Oczywiście szef Xboksa nie kryje euforii w związku z nowymi możliwościami, jakie zrodził taki zakup - głównie w kontekście rozwoju gatunku RPG na sprzęcie Microsoftu. Spencer jest dobrej myśli i wiąże z tym wiele planów, o czym sam wspomniał:

Myślę tylko, że będą [studia ZeniMax - przyp. red.] niesamowitym dodatkiem do naszych studiów. Kiedy myślę o możliwościach RPG, mając na pokładzie Obsidian i inXile, Playgrounds oraz Bethesdę. To jest ogromna szansa. Podobnie w przypadku gier FPS, gdy mamy id Software i 343… To po prostu podwaja nasz rozmiar! Jestem podekscytowany rokiem 2021, a Bethesda odgrywa w tym niezwykle ważną rolę.

Ciężko nie czuć ekscytacji, czytając te słowa. Osobiście bardzo mocno czekam na to, jakie tytuły mogą wyprodukować tak utalentowane ekipy, gdy dostaną odpowiedni zastrzyk dolarów oraz sporo wolności twórczej. Przyszłość w branży gier może być niezwykle ciekawa.

Źródło: https://wccftech.com/spencer-bethesda-acquisition-is-on-track-to-be-completed-in-2021-our-rpg-capability-will-be-massive-then/

Tagi: Bethesda Game Studios Bethesda Softworks The Elder Scrolls V: Skyrim