Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.01.2021 08:30
Square Enix a Hitman
2109V

Square Enix straciło wiarę w markę "Hitman". Szef IO Interactive nie ma co do tego wątpliwości

Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy powód rozbratu IO Interactive oraz Square Enix - ogromny wpływ na taki kierunek działań miała kwestia serii gier skradankowych, Hitman.

Hitman to bez wątpienia jedna z najbardziej kultowych serii, jeśli mowa o grach, w których skradanie odgrywa kluczową rolę. Każda z odsłon cieszyła się świetnym przyjęciem, a już w tym miesiącu fani dostaną przecież trzecią część, która ma robić wszystko jeszcze lepiej i z większym rozmachem. Świetną nowością będzie implementacja trybu VR, który ma zapewnić graczom nowym wymiar doznań

Nie wszyscy są jednak entuzjastami serii, a po tej przeciwnej stronie barykady stoi bez wątpienia Square Enix. O sytuacji opowiedział szef IO Interactive, Hakan Abrak, który udzielił bardzo interesującego wywiadu dla Gama Informera. Poruszono tam temat rozbratu twórców Hitmana z gigantami branży. Jak wspomniał, chodziło właśnie o ich flagowy tytuł, w który Square Enix straciło wiarę

Nazywa się to strategią konia trojańskiego - po prostu wciąga się ludzi i jeśli polubią daną grę, będzie ona aktualizowana. Taka była strategia. Sceptycyzm [odnośnie do wydawania gier w formie epizodycznej - przyp. red.] zakończył się historycznie niską sprzedażą - najgorszym startem w historii. Z czasem nawet nasz wydawca [Square Enix - przyp. red.] stracił wiarę.

Wydawanie ubiegłej odsłony Hitmana w formie odcinkowej okazało się największym błędem. Jak stwierdził Pan Abrak, gracze mieli wrażenie, że dostają niepełny produkt i coś na wzór wczesne dostępu. Zły odbiór odbił się na podejściu wydawców, którzy całkowicie odwrócili się od serii. 

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/01/02/se-lost-faith-in-hitman-franchise/

Tagi: Hitman 3 IO Interactive