Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 31.12.2020 18:45
dIRt 5
2509V

PS5 już bez aż tak ogromnej przewagi nad XSX w DiRT 5. Codemasters zajęło się poprawą jakości gry

Codemasters wypuściło do gry DiRT 5 patcha oznaczonego numerkiem 2.0. Twórcy zajęli się poprawieniem jakości tytułu na Xboksach Series X.

Jeszcze w listopadzie informowaliśmy Was, że DiRT 5 działa zdecydowanie lepiej na PlayStation 5, aniżeli Xboksie Series X, co zdziwiło wiele osób zważywszy na to, że next-genowy sprzęt Microsoftu oferuje większą moc, a co za tym idzie, w multiplatformach powinien radzić sobie co najmniej identycznie, jak urządzenie Sony.

Okazuje się, że Codemasters, twórcy rzeczonej wyścigówki, mieli problemy z doprowadzeniem gry na XSX do dobrego stanu. Koniec końców udało im się poprawić problemy, a DiRT 5 na nowym Xboksie prezentuje się teraz bardzo dobrze w obu trybach - graficznym (w obu next-genach mamy do czynienia z dynamiczną rozdzielczością 1800-2160(4K)p), jak i wydajnościowym (w obu next-genach oferuje on natywną rozdzielczość 4K). ElAnalistaDeBits zaznaczył, że w jego odczuciu to nadal PlayStation 5 lepiej radzi sobie z DiRT-em 5 pod względem rozdzielczości tekstur, okluzji otoczenia, jak i oświetlenia - szczególnie podczas deszczowych wyścigów.

A jak wygląda sprawa z Xboksem Series S? W przypadku trybu wydajnościowego tytuł oferuje natywną rozdzielczość 2K (2560x1440p), a w przypadku trybu graficznego: od FHD (1080p) do 2K. Jednakże w obu przypadkach wyścigówka na XSS prezentuje się - w moim odczuciu - słabo.

Korzystając z okazji, zachęcam do przeczytania naszej recenzji DiRT-a 5.

Źródło: Dzięki za link Peppapeppe!

Tagi: Codemasters DiRT 5 ps5 XSX