Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 22.11.2020 12:30
DiRT 5 analiza techniczna
3205V

DiRT 5 wypada lepiej na PS5 niż XSX. Dwie wersje gry poddane analizie technicznej

Ekipa z Digital Foundry wzięła na tapet najnowsze wyścigi od Codemasters. Sprawdźcie, jak wypadają wersje na PS5 i Xbox Series One w analizie technicznej.

Najnowsza odsłona kultowej serii od Codemasters, DiRT 5, zadebiutowała już dwa tygodnie temu. Gra zgarnęła masę dobrych ocen i wygląda na to, że stanowi świetny wybór dla osób, które już na starcie bieżącej generacji zamierzają się trochę pościgać. Pochwał tytułowi nie szczędził także Mateusz, który w recenzji wspomniał choćby o doszlifowanym modelu jazdy i bardzo przyjemnej grafice.

Grę na tapet postanowiła wziąć ekipa z Digital Foundry. Zestawiono ze sobą dwie wersje - na Xbox Series X oraz PlayStation 5. I, co może wydać się dla wielu zaskoczeniem, konsola Sony po raz kolejny zdaje się przeważać - obecnie na PS5 mamy wyższą rozdzielczość, lepsze filtrowanie tekstur oraz większy poziom detali przy 120 klatkach na sekundę. Różnice są tak duże, że analitycy podejrzewają, iż możemy mieć do czynienia z błędem.

Przewagą Xboksa Series X jest oczywiście VRR, który ma zostać dodany do konsoli Sony w przyszłych aktualizacjach. Na tym jednak plusy dla Microsoftu się kończą. Trzeba przyznać, że pod względem gier multi-platformowych, PlayStation na ten moment notuje lepszy start. Pamiętamy przecież niedawne porównanie dla Assassin's Creed Valhalla.

Dirt 5 - porównania

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/11/dirt_5_next-gen_face-off_is_favourable_for_ps5

Tagi: Codemasters DiRT 5