Iza Łęcka Iza Łęcka 30.12.2020 08:40
The Elder Scrolls Netflix
1111V

The Elder Scrolls otrzyma własny serial? Netflix miał sięgnąć głęboko do kieszeni

Poniższe informacje nie zostały jeszcze potwierdzone, jednak The Elder Scrolls może okazać się kolejnym uniwersum, którym zainteresował się Netflix. Pamiętając o nadciągającym The Elder Scrolls VI, Bethesda mogła wykorzystać okazję, by przedstawić swoje IP szerokiej publice.

Amazon pracuje nad Falloutem, tymczasem Netflix zgarnął The Elder Scrolls? Znany branżowy informator oraz krytyk, Daniel Richtman, w ostatnich materiałach przygotowanych dla swoich subskrybentów ogłosił, że gigant streamingowy miał w tajemnicy zainteresować się kolejnym światem gry. Choć informacje nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone, redaktor twierdzi, że TES zostanie przeniesione na ekran w formie serialu.

Co więcej, Netflix wierzy w sukces produkcji, dlatego „The Elder Scrolls” miało otrzymać budżet przynajmniej tak duży jak „Wiedźmin”. Przypomnijmy, że filmowcy współpracujący z platformą tworzą już kilka produkcji osadzonych w świecie fantasy, a wśród nich należy wyróżnić drugi sezon przygód Geralta czy nowy "Cień i kość". Inni potentaci streamingowi również nie próżnują: Amazon pracuje nad serialem ze świata „Władcy Pierścieni”.

Choć doniesienia mogą jak najbardziej okazać się prawdą, pamiętamy bowiem o rozwijanym The Elder Scrolls VI, wstrzymajcie się przed gromkim świętowaniem. O powstaniu serialu aktualnie informowały tylko dwa źródła (Daniel Richtman i We Got This Covered), więc warto zaczekać do oficjalnej zapowiedzi.

Trzeba jednak zauważyć, że platformy SVOD coraz śmielej walczą o prawa do adaptacji growych światów, co dobitnie pokazuje, jak dorobek branży może rozwinąć biblioteki największych, streamingowych gigantów.

Źródło: https://wccftech.com/an-elder-scrolls-tv-series-is-rumored-to-be-in-production-at-netflix/

Tagi: Netflix tes The Elder Scrolls VI