Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2020 19:03
fallout amazon
1178V

Fallout na Amazon Prime! Platforma zapowiedziała serial od twórcy Westworld

Amazon właśnie zapowiedział współpracę z Bethesdą, na mocy której powstanie nowa produkcja z uniwersum Fallout. Widzowie mogą szykować się na wielką opowieść w postnuklearnym świecie – na dobry początek otrzymaliśmy teaser.

Amazon przyzwyczaił widzów do tworzenia świetnych, własnych produkcji dla Amazon Prime i właśnie otrzymaliśmy kapitalną wiadomość: nadciąga serial! Nad projektem czuwa Amazon Studios, Kilter Films, Bethesda Game Studios i Bethesda Softworks.

Tak opracowanie produkcji zapowiedzieli Jonathan Nolan i Lisa Joy z Kilter Films:

„Fallout to jedna z najwspanialszych serii gier wszech czasów. Każdy rozdział tej szaleńczo pomysłowej historii kosztował nas niezliczoną ilość godzin, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy więc niezmiernie podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych szaleńców z Bethesdy, aby ożywić ten ogromny, przewrotny i mrocznie zabawny świat z Amazon Studios".

Producentami wykonawczymi zostali Jonathan Nolan, Lisa Joy oraz Athena Wickham z Kilter Films, ale cały projekt będzie także nadzorował Todd Howard z Bethesdy. Przedstawiciel studia podkreślił, że prace nad adaptacją trwają od lat:

„Przez ostatnią dekadę szukaliśmy wielu sposobów, aby wprowadzić Fallout na ekran. Ale od momentu, gdy kilka lat temu po raz pierwszy rozmawiałem z Jonathanem i Lisą, było jasne, że to oni i ekipa z Kilter są tymi, którzy zrobią to dobrze. Jesteśmy ogromnymi fanami ich twórczości i nie możemy być bardziej podekscytowani pracą z nimi oraz Amazon Studios” - Todd Howard

Jonathan Nolan pracował nad między innymi scenariuszami do „Westworld”, „Interstellar”, „Mroczny Rycerz powstaje”, „Impersonalni”, „Mroczny Rycerz” i „Prestiż” – to brat Christophera Nolana. Natomiast Lisa Joy opracowała historię dla „Westworld” czy też „Burn Notice”.

Wiadomość przychodzi w naprawdę ciekawym momencie – Fallout 76 jest rozwijany przez kolejne ciekawe aktualizacje, a produkcja ląduje w Xbox Game Pass. Pewnie nie ma to większego związku, ale sympatycy IP nie mogą narzekać na nudę.

Źródło: https://deadline.com/2020/07/fallout-television-series-based-game-franchise-amazon-studios-westworld-creators-1202976079

Tagi: amazon amazon prime fallout