Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.12.2020 15:20
The Batman
829V

DC zapowiada wielką ofensywę. 6 filmów rocznie z różnymi wariantami bohaterów

DC zamierza w kolejnych latach zapewnić widzom wiele historii. Rozpoczął się wielki projekt DC Films, dzięki któremu rocznie będzie debiutować aż sześć produkcji z superbohaterami. Część historii zostanie przeznaczona wyłącznie dla HBO Max.

Warner Bros. w 2021 roku zapewni wszystkie swoje filmy w wybranych kinach oraz HBO Max, ale na liście nie znajduje się „The Batman”. Historia będzie dostępna dopiero w 2022 roku i aktualnie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać dystrybucja największych hitów wytwórni.

Możemy mieć jednak pewność, że nadciąga prawdziwa ofensywa DC – od 2022 roku w kinach pojawią się cztery nowe filmy z superbohaterami, a dwa „bardziej ryzykowne” zostaną wrzucone ekskluzywnie na HBO Max.

W rezultacie fani DC mogą liczyć rocznie na sześć dużych produkcji, w których zobaczymy historię Batmana, Flasha, Aquamana, ale przykładowo Batgirl i Static Shock mogą trafić już wyłącznie na HBO Max. Walter Hamada (prezes DC Films) tłumaczy, że niektóre projekty otrzymają mniejsze budżety lub zaprezentują mniej tradycyjną formę opowiadania historii, ale będą powiązane z całym projektem.

Trudno jednak będzie stale produkować nowe filmy z Robertem Pattinsonem w roli głównej – heros „The Batman” musiałby w tej sytuacji pracować wyłącznie dla DC, co pewnie nie jest możliwe, ale wytwórnia ma plan.

Korporacja chce opowiadać historie z kilku uniwersów, więc twórcy będą mogli pracować nad przygodami różnych superbohaterów i złoczyńców. Przynajmniej na papierze (co jednak nie zostało jeszcze ogłoszone) możemy oczekiwać, że choć Matt Reeves będzie rozwijał swoją serię z „The Batman” jako głównym filmem (pojawiły się już przecieki o historiach postaci, które poznamy w tej opowieści), to jednak inny reżyser otrzyma za zadanie przedstawienie własnych wydarzeń z innym Batmanem.

Walter Hamada zaznaczył jednocześnie, że choć prawdopodobnie jeszcze nikt nie próbował przygotować takiego projektu, to jeśli powstaną dobre filmy, to zainteresowanie będzie odpowiednie.

Warto dodać, że według przedstawionych informacji – Zack Snyder nie jest zaangażowany w żaden ze światów, a jego Snyder Cut nie jest postrzegane jako początek nowego projektu.

Źródło: https://www.ign.com/articles/batgirl-static-shock-risky-dc-movies-hbo-max-snyder-cut

Tagi: DC dc films Warner Bros.