Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.01.2021 07:13
Demon Slayer
1100V

Demon Slayer zarobił już więcej niż Spirited Away. Japonia ma nowego rekordzistę

Pisaliśmy już w październiku o niesamowitym sukcesie Demon Slayera, na który wybierają się do kin miliony Japończyków. Możemy już mówić w przypadku tej produkcji o rekordzie.

Okazuje się, że w kategorii wpływów finansowych "Demon Slayer" pokonał już nawet "Spirited Away", czyli głośną japońską animację od Studia Ghibli, nagrodzoną Oscarem. "Demon Slayer" to najlepiej zarabiający film w historii działania japońskich kin. Nie tylko w gatunku animacji, ale we wszystkich kategoriach.

Dane z 27 grudnia 2020 roku mówią o tym, że "Demon Slayer" zarobił w samej Japonii już 32,4 mld jenów. Film stanowiący adaptację popularnej mangi debiutował w japońskich kinach 16 października 2020 r.

Co z premierą tego ogromnego hitu na Zachodzie? Wiadomo już, że dystrybucją "Demon Slayera" w USA i Kanadzie zajmie się Funimation, a film ma zadebiutować w kinach tych krajów na początku 2021 r. Nie wiadomo jeszcze, co z europejską premierą. Dystrybutorzy muszą w przypadku naszych rynków dostosować się do pandemicznych obostrzeń.

Źródło: https://www.siliconera.com/demon-slayer-movie-is-japans-highest-grossing-film/

Tagi: demon slayer film japonia kino