Iza Łęcka Iza Łęcka 28.12.2020 13:45
Wonder Woman 3 zapowiedziana
633V

Wonder Woman 3 powstanie. Warner Bros. zapowiedziało kolejną odsłonę serii

Po debiucie „Wonder Woman 1984” na rynku amerykańskim, gigant branży filmowej potwierdził kolejną dobrą wiadomość dla sympatyków komiksów DC. Z Dianą Prince jeszcze się spotkamy, ogłoszono bowiem stworzenie kolejnego filmu z zaplanowanej trylogii.

Najnowsza ekranizacja przygód „Wonder Woman 1984” nie została przyjęta przez recenzentów z aż tak wielkim entuzjazmem jak pierwsza odsłona, a okres pandemii i zamknięcie części kin na świecie również nie sprzyjało ogólnoświatowej premierze. Ogłoszenie łączonej formy dystrybucji filmu miało okazać się lekiem na wszelkie bolączki i całkiem opłaciło się Warner Bros., bowiem widowisko zarobiło jak dotąd 85 mln dolarów.

Tuż po ogłoszeniu rezultatów z amerykańskiego rynku, włodarze WB pokusili się o kolejną wiadomość – Wonder Woman 3 powstanie. Choć nie znamy zbyt wielu szczegółów, możemy być pewni, że po raz kolejny to Gal Gadot wcieli się w tytułową rolę, a na stołku reżyserskim zasiądzie Patty Jenkins. Powrót twórczyń został ogłoszony przez prezesa Warner Bros., Toby'ego Emmericha:

„Ponieważ fani na całym świecie nadal przyjmują z otwartymi ramionami Dianę Prince, czego potwierdzeniem jest weekend otwarcia „Wonder Woman 1984”, jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli kontynuować jej historię z naszymi prawdziwymi Wonder Women - Gal [Gadot- przyp. red.] i Patty [Jenkins- przyp. red.] - które wrócą, aby zakończyć długo planowaną kinową trylogię".

Sama Jenkins już w zeszłym roku wspominała, że zna fabułę do trzeciej odsłony przygód superbohaterki, jednak przed premierą „Wonder Woman 1984” nie chciała zdradzać żadnych szczegółów. Widzowie, którzy czekają na następny film muszą uzbroić się w cierpliwość – obecnie reżyserka będzie zaangażowana w projekt wspólnie z Gal Gadot. Film poświęcony będzie historii Kleopatry i przewidziany został na 2022 rok. W dalszych planach jest jeszcze obraz z uniwersum „Gwiezdnych Wojen” - „Rogue Squadron”, który ma mieć premierę pod koniec 2023 roku.

Ostatnio pochyliliśmy się nad sytuacją kin i decyzją Warner Bros. - zapraszamy do naszego najnowszego tekstu.

Źródło: https://collider.com/wonder-woman-3-gal-gadot-patty-jenkins/

Tagi: gal gadot Patty Jenkins Warner Bros. Wonder Woman Wonder Woman 1984 Wonder Woman 3