Wonder Woman 1984 przeciera szlaki. Film w USA zadebiutuje jednocześnie w kinach i HBO Max

Filmy/seriale
1584V
Wonder Woman 1984 przeciera szlaki. Film w USA zadebiutuje jednocześnie w kinach i HBO Max
Iza Łęcka | 19.11.2020, 07:36

Wielkie wytwórnie nie mogą dłużej czekać. Warner Bros. potwierdziło, że jeden z największych hitów w ich katalogu nie zostanie kolejny raz przełożony. "Wonder Woman 1984" zadebiutuje jednocześnie w wybranych kinach i HBO Max. Ta decyzja może wpłynąć na całą branżę.

„Wonder Woman 1984” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów w katalogu Warner Bros. –  pierwsza solowa historia amazońskiej księżniczki została doceniona przez widzów i fanów DC, dlatego też kontynuacja jej przygód była obietnicą sporych zysków. Według analityków najnowsza produkcja miała szansę wygenerować ponad 1 mld dolarów w box office, jednak panująca na świecie trudna sytuacja zdecydowanie odcisnęła piętno na planach filmowców.

Dalsza część tekstu pod wideo

Po wielu zmianach dat premier, potwierdziły się plotki, zgodnie z którymi włodarze Warner Bros. postanowili zmierzyć się z utrudnionymi warunkami dystrybucji filmu. „Wonder Woman 1984” zadebiutuje 25 grudnia w USA i zostanie zaprezentowany nie tylko na wielkim ekranie, ale również w HBO Max.

"Doceniamy cierpliwość widzów i jesteśmy wdzięczni, że w tych trudnych czasach uda nam się udostępnić ten niezwykle widowiskowy film" - powiedział Toby Emmerich, prezes Warner Bros. Pictures Group.

Widzowie HBO Max ze Stanów Zjednoczonych otrzymają miesięczny dostęp do filmu na platformie (bez dodatkowych kosztów), jednak nieco inaczej będzie prezentować się sytuacja w krajach, gdzie usługa nie obowiązuje. W Polsce „Wonder Woman 1984” powinna zadebiutować na wielkim ekranie 16 grudnia – jeśli tylko kina będą otwarte.

Oczywiście, zanim zaplanujemy seans kinowy, musimy czekać na zmiany rządowych restrykcji. Trzeba jednak przyznać, że produkcja z Gal Gadot może skutecznie zachęcić widzów do odwiedzenia kin w gorącym, świątecznym okresie. 

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/wonder-woman-1984-hbo-max-release-1234804411/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper