Xbox One z ogromnym wyciekiem danych. Klucze szyfrowania i wewnętrzne narzędzia w Sieci

Gry
3297V
Xbox One z ogromnym wyciekiem danych. Klucze szyfrowania i wewnętrzne narzędzia w Sieci
Iza Łęcka | 28.12.2020, 11:15

Microsoft może mieć spory problem spowodowany najnowszym udostępnieniem tajnych danych. Do Sieci trafiły poufne informacje, klucze oraz narzędzia powiązane z przygotowaniem gier oraz aplikacji na Xboksa One i Xboksa 360.

W ostatnich dniach informowaliśmy o wyciekach danych Capcomu oraz Nintendo, tymczasem przed podobnym wyzwaniem stanie Microsoft.

Według przedstawionych wiadomości, w Sieci pojawiły się klucze szyfrowania dla Xboksa One i Xboksa 360, jak również „mnóstwo innych narzędzi wewnętrznych” – takich jak programy do masteringu dysków, wypalania płyt oraz odszyfrowywania plików. Udostępnione zostały również produkcyjne klucze i kody źródłowe wewnętrznego emulatora Xboksa One – emuluje on układ zabezpieczeń systemu.

Nie brakuje głosów, że mając dostęp do powyższych narzędzi, sprawa może zostać wykorzystana przez osoby mające doświadczenie w tworzeniu programów, bowiem uzyskają one możliwość uruchamiania każdej aplikacji na sprzęcie bez wchodzenia w tryb deweloperski. Musimy jeszcze zaczekać na ostateczne potwierdzenie owych informacji i oficjalne oświadczenie, ale wiele na to wskazuje, że amerykański gigant może mieć spory problem.

Korporacja z Redmond już wielokrotnie zapewniała o swoich planach aktywnego wspierania Xboksa One, więc w obliczu pojawiających się doniesień, w interesie firmy na pewno będzie dokładniejsze zabezpieczenie konsoli.

Źródło: https://twistedvoxel.com/xbox-one-major-leak-private-keys-source-code-og-xbox-emulator/

Komentarze (115)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper