Iza Łęcka Iza Łęcka 28.12.2020 10:23
Mortal Kombat 11 Skarlet
864V

Mortal Kombat 11. Polska aktorka wygrała nagrodę Voice Arts Awards

Voice Arts Awards to nagroda udzielana w ramach ogólnoświatowego konkursu wyróżniającego produkcje, dla których głos jest kluczowym elementem twórczym. W tegorocznej edycji wygrała Beata Poźniak za wcielenie się w rolę Skarlet z bijatyki NetherRealm Studios. Polka została dostrzeżona przez Society of Voice Arts and Sciences (SOVAS).

W listopadzie twórcy Mortal Kombat 11 świętowali premierę edycji Ultimate, a także udostępinili w pozycji klasyczne stroje. Wiele wskazuje na to, że deweloperzy będą już koncentrować się na nowych tytułach. Produkcja NetherRealm Studios ma jednak szczególne znaczenie dla Beaty Poźniak, która wygrała nagrodę Voice Arts Awards 2020.

Mieszkająca w Stanach Zjednoczonych aktorka, reżyserka filmowa i teatralna oraz malarka została wyróżniona Voice Arts Awards za najlepszą rolę w grze Mortal Kombat 11 – Polka użyczyła głosu Skarlet. Poźniak od 4 lat współpracuje z NetherRealm Studios, mając okazję rozwijać jedną z najlepszych bijatyk ostatnich lat.

„Bardzo się cieszę, bo Voice Arts Award to bardzo prestiżowa nagroda i jest do niej nominowanych wiele gwiazd. W zeszłym roku zdobyli ją między innymi Jane Seymour i Holly Hunter. Nominacje otrzymali między innymi Gal Gadot, Tom Hanks, Cate Blanchett czy Kit Harrington. (...) To dla mnie niesłychane, że na takie gry jest tak wielkie zapotrzebowanie. Odzwierciedlają one czasami rzeczywistość, bo jest niestety wiele wojen i nieporozumień między ludźmi. Moja postać "Krwista królowa" stała się jakby symbolem, pokazuje jak wielu z nas musi walczyć o przetrwanie” - skomentowała wyróżniona aktorka dla Polskiej Agencji Prasowej.

Artystka określiła Voice Arts Awards mianem „odpowiednika Oscara w dziedzinie sztuki głosu”, a nagroda jest przyznawana przez specjalistów ze stowarzyszenia koncentrującego się na sztuce i wiedzy o głosie – Society of Voice Arts and Sciences (SOVAS). Jury konkursu nominowało Poźniak w dwóch kategoriach.

W ostatnich latach Beata Poźniak wystąpiła między innymi w „Obywatel Jones”, „Scenes in a Mind”, „All These Voices” czy też „People on the Bridge”. Aktorka od 1979 roku pracuje nad produkcjami debiutującymi na dużym ekranie, choć do 2010 roku mogliśmy ją zobaczyć w wielu rodzimych serialach („Złotopolscy”, „Ojciec Mateusz”). Artystka napisała także kilka scenariuszy, była reżyserką, producentką filmową, wielokrotnie wystąpiła na deskach teatru oraz pracowała przy audiobookach. Jej występ w Mortal Kombat 11 jest prawdopodobnie jedyną inicjatywą w branży gier.

Źródło: Marcin Kosman - dziękujemy za link!
https://tvn24.pl/kultura-i-styl/polska-aktorka-beata-pozniak-nagrodzona-za-role-w-mortal-kombat-11-4786161

Tagi: Mortal Kombat 11 NetherRealm Studios Warner Bros.