PS5 ze świetnym testem chłodzenia. Ciekły metal znacząco wpływa na działanie PlayStation 5

News
3235V
PS5 ze świetnym testem chłodzenia. Ciekły metal znacząco wpływa na działanie PlayStation 5
Wojciech Gruszczyk | 22.12.2020, 20:26

Najnowszy test PlayStation 5 pokazuje, dlaczego Sony zdecydowało się w przypadku PS5 na ciekły metal. Propozycja jest znacznie bardziej wydajna od tradycyjnej pasty termicznej.

Sony już podczas prezentowania teardown PlayStation 5 potwierdziło plotki dotyczące wykorzystania ciekłego metalu podczas projektowania urządzenia. Jest to jeden z trzech głównych elementów chłodzenia (obok dwustronnego wentylatora oraz konstrukcji parowo-komorowej) i najnowszy test potwierdza jak istotną rolę odgrywa ten składnik w całym urządzeniu.

Steve z TronixFix postanowił sprawdzić, jak dokładnie wygląda różnica w działaniu PlayStation 5 w przypadku ciekłego metalu a pasty termicznej – z tego powodu musiał rozebrać maszyny Sony, ale następnie mógł przejść do testu.

W trakcie badania obie konsole (ta z pastą termiczną i ciekłym metalem) miały wyłączony wentylator, by sprawdzić jak długo sprzęt może działać korzystając niemal wyłącznie z zastosowanego przewodnika ciepła. Tak prezentują się rezultaty:

  • PS5 z płynnym metalem działał przez 16 minut i 29 sekund (24% dłużej)
  • PS5 z pastą termiczną działał przez 13 minut i 12 sekund

Trzeba zaznaczyć, że PS5 z klasycznym rozwiązaniem wypychało chłodniejsze powietrze, ale urządzenie było głośniejsze, więc nowinka zastosowana przez Sony w każdym modelu PlayStation 5 zapewnia także cichsze działanie sprzętu. W dodatku sprzęt z pastą był cieplejszy w środku, przez co szybciej pojawił się komunikat o przegrzaniu urządzenia.

Sprawdźcie najnowszą promocję na gry z PS4 i PS5.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/76863/ps5-with-liquid-metal-lasts-24-longer-in-heat-test-than-thermal-paste/index.html

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper