I Am Jesus Christ. Polski "symulator Jezusa" na świątecznym zwiastunie

News
1534V
I Am Jesus Christ. Polski "symulator Jezusa" na świątecznym zwiastunie
Bartosz Dawidowski | 21.12.2020, 13:22

Polscy twórcy gier nie przestają zadziwiać pomysłami. Rodzimi deweloperzy wraz z firmą PlayWay sięgają po najbardziej osobliwe koncepcje, m.in. w I Am Jesus Christ.

"Symulator Jezusa" - tak nazwaliśmy grę I Am Jesus Christ w 2019 roku. I to faktycznie chyba najwłaściwsze określenie tego projektu, w którym będziemy odtwarzać najważniejsze działania Chrystusa - m.in. przywracać wzrok ślepym, wypędzać demony z ludzi, karmić ubogich itd. Oczywiście jest kwestią dyskusyjną, czy takie motywy związane z religią powinny służyć za temat gry. Sporo osób uważa, że gameplay z I Am Jesus Christ może trywializować znaczenie wydarzeń z Nowego Testamentu.

Gra doczekała się dzisiaj kolejnego trailera - tym razem z okazji nadciągających świąt Bożego Narodzenia. Najnowszy klip wideo od polskiego studia SimulaM, czeka na was poniżej.

I Am Jesus Christ to nie jedyna gra o tematyce religijnej, która zmierza na PC. Na radarze majaczy już również Moses: From Egypt to the Promised Land, nad którym opiekę roztoczyła również rodzima firma PlayWay. Więcej na temat gry, w której będziemy sprowadzać jako Mojżesz plagi na Egipt przeczytacie tutaj.

Źródło: własne

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper