Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2020 15:04
Outriders
1158V

People Can Fly trafiło na GPW. Twórcy rozwijają 3 gry AAA

Deweloperzy odpowiedzialni za Outriders to kolejna firma rozwijająca gry wideo, która wylądowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Twórcy potwierdzają rozwój trzech gier dla dwóch różnych wydawców.

People Can Fly od dawna było przymierzane do GPW, co też nie jest specjalnym zaskoczeniem, bo jest to jedna z ostatnich, dużych firm z naszego kraju, która nie znajdowała się na Giełdzie Papierów Wartościowych. Sytuacja się jednak zmieniła, bo dzisiaj PCF świętowało swój debiut.

Twórcy Outriders zaliczyli przyzwoity start (+58%, cena za aukcję 79 zł), ale najważniejsze w tym wypadku jest potwierdzenie rozwijania trzech dużych produkcji. Studio powinno właśnie kończyć prace nad sieciową strzelanką, a jednocześnie deweloperzy tworzą dwie kolejne gry:

  • Outriders (PC/XSX|S/PS4/PS5/XB1) 02.02.2021 - zobaczcie ostatni zwiastun
  • Gra AAA, wydawcą zostało Take-Two (TBA 2024)
  • Gra AAA, wydawcą zostało Square Enix (TBA 2024)

O People Can Fly będzie w następnych miesiącach bardzo głośno. W końcu zespół szykuje się na jedną premierę, a w niedalekiej przyszłości powinniśmy poznać dwie kolejne pozycje – warto zwrócić uwagę, że studio rozwija kolejne tytuły dla największych, światowych wydawców.

Według danych z lipca 2020 roku, People Can Fly zatrudniało 250 osób.

People Can Fly GPW

Źródło: https://strefainwestorow.pl/artykuly/debiut-ipo/20201218/debiut-people-can-fly

Tagi: Outriders People Can Fly Square Enix