redakcja PPE redakcja PPE 18.12.2020 12:26
Konkurs Cyberpunk 2077
547V

Konkurs Cyberpunk 2077: Jak wyobrażasz sobie świat w 2077 roku? - wyniki

Drodzy Czytelnicy, z lekki poślizgiem, ale zapraszamy do sprawdzenia wyników konkursu, w którym do zgarnięcia były nagrody związane z Cyberpunkiem 2077 (koszulka i puzzle).

Przypomnijmy, że Wasze zadanie polegało na odpowiedzi na 5 pytań zamkniętych i jedno otwarte - Jak wyobrażasz sobie świat w 2077 roku?. Szczegółowe informacje znajdziecie w newsie konkursowym

Dziękujemy za bardzo dużo zgłoszeń, które spowodowały, że musieliśmy nieco przesunąć termin ogłoszenia wyników, bo lektura Waszych wizji roku 2077 zajęła nam znacznie więcej czasu, niż zakładaliśmy. Mimo lekkiego poślizgu udało się sprawdzić wszystkie nadesłane prace i wybrać spośród nich pięć naszym zdaniem najlepszych, które nagrodzimy zestawami gadżetów z Cyberpunka. 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę producenta kart graficznych - firmy Palit, współorganizatora konkursu. To m.in. dzięki kartom NVIDIA GeForce RTX 3080 czy 3070 i technologiom, które oferują (m.in. ray tracing czy technika DLSS 2.0) macie okazję wycisnąć niesamowite wrażenia z najnowszych produkcji. Warto wspomnieć również o GeForce NOW, które umożliwia rozgrywkę w najnowsze produkcje w bardzo dobrej jakości nawet na słabszym sprzęcie. 

Na nagrodzone osoby czekają puzzle i oryginalna koszulka Cyberpunk 2077. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową, a Was zapraszamy do lektury nagrodzonych prac. 

Cyberpunk 2077 nagrody

Jak wyobrażasz sobie świat w 2077 roku?

Wiktoria: Zapada zmierzch. Dogasające promienie wiecznie palącego słońca leniwie odbijają się ciepłym światłem w rozbitych szybach opuszczonych wieżowców. Przepełniony ulgą oddychasz głęboko. Noc jest jedyną szansą na zaczerpnięcie powietrza, które nie sprawia, że Twoje ciało płonie niegasnącym żarem wypalającym każdą komórkę. Z goryczą wspominasz czasy, kiedy zapewnienia o zwalniających katastrofach naturalnych i regresie degradacji przyrody dawały spokój wyrzutom sumienia i ułudne poczucie bezpieczeństwa, którego wszyscy tak desperacko się uchwycili.

Powoli otwierasz klapę podziemnego schronienia, by udać się do pracy. Poruszasz się z bolesną trudnością. Niemal dziewięćdziesięcioletnie ciało, mimo wielu przeszczepów, modyfikacji i terapii, nieuchronnie zbliża się do stanu, którego obawiasz się najbardziej - bycia nieprzydatnym. Chociaż liczba ludzkości drastycznie spadła, a każdy człowiek jest pielęgnowany i naprawiany tak długo, jak tylko jest to możliwe, organy władzy nie są w stanie zapewnić pomocy tym, którzy nie przyczyniają się do stopniowej odbudowy Starego Świata.

Wychodzisz na powierzchnię, jeszcze raz wnikliwie przyglądając się zgliszczom miasta. Świat Powierzchni został opuszczony niemal w zupełności, jednak wiesz, że odłączanie się od pochodu robotników może być Twoją ostatnią podróżą. Nomadowie nie przepadają za obcymi, lubują się natomiast w napadaniu słabych jednostek i wydzieraniu z ich ciał każdego skrawka modyfikacyjnego materiału.

Słyszysz miarowy stukot butów, przypominający Ci o tym, że pora dołączyć do twojej brygady. Jednostajnie, rytmicznie przesuwacie się w stronę kopalni. Twoja zmiana dopiero się rozpoczyna, jednak już czujesz, że ciężar kilofa znacznie przekracza możliwości wiotczejących na przekór codziennym ćwiczeniom mięśni. Obiecujesz sobie, że to ostatni raz, że jeszcze tylko parę godzin, a jutro to wszystko się skończy.

Nie pamiętasz już, że mówiłeś to sobie przez całe dekady zanim nastąpił rok 2077.

Jeszcze jeden, ostatni raz.


Norbert: Wyobrażam sobie świat w 2077 roku jako świat całkowicie odmienny od ówczesnego. Myślę, że zmieni się wiele dziedzin życia, przyroda, wiele rzeczy zostanie zastąpionych przez maszyny, w pewnej części także my. Zmysły takie jak wzrok, słuch, węch zostaną ulepszone, pozwalając nam na odczuwanie wszystkiego lepiej. Nasze zdolności motoryczne zapewne również ulegną "poprawie" przez maszyny, pozwalając ludzkiemu ciału na robienie rzeczy, jakich nigdy wcześniej nie było w stanie. Posiadane przez nas mózgi staną się przeżytkiem bez żadnego wspomagania z zewnątrz. Długość życia stanowczo zwiększy się przez rozwój medycyny i robotyki, pozwalając na coraz mniej zawodne zastępowanie poszczególnych elementów ciała człowieka. Człowiek stanie się hybrydą żywego ciała oraz maszyny.

Miasta zmienią się w ściśle strzeżone odizolowane od natury obozy. Technologia rozwinie się na tyle, że będzie w stanie bez dalszej ingerencji człowieka zapewnić mu bezpieczeństwo. Zasoby naturalne na planecie ulegną znacznemu uszczupleniu, więc znacząco zwiększy się ilość podróży w kosmos, a ich celem będzie pozyskanie surowców. Natura przez wyzysk cywilizacji straci większość swojego piękna, zmniejszy się także różnorodność zwierząt, roślin. Przetrwają tylko te, które będą potrzebne ludziom, nie będą stwarzać zagrożenia dla rozwoju bądź nadadzą się do ZOO albo jako zwierzęta domowe. Świat poza skupiskami ludności stanie się surowy, wyjałowiony, niezdatny do życia, tymczasem miasta staną się "krainą mlekiem i miodem płynącą". Pod względem ekonomicznym każdy człowiek będzie równy, zniknie waluta, nie będzie już potrzeby pracy ani kreowania przez ludzi wynalazków; służba zdrowia, siłownie, żywność, napoje staną się darmowe, każdy będzie mógł wybrać co i ile chce jeść, jak spożytkuje swój wolny czas, którego będzie miał dużo. Przestępczość oraz problemy społeczne zminimalizują się przez przejęcie władzy przez maszynę, która dostosuje się do wyników głosowań.


Gabriel: Czy Twoje życie jest szare, nudne, samotne i sprowadza się do pracy, oglądania memów
i spania?

Zespół HyperDreams zapewni Ci nowe dzięki interfejsowi rdzeniowemu NeuroBAN.

Chcesz być prezydentem USA, modelką, motylem, a może XIV-wiecznym rycerzem, mieć piątkę dzieci czy zostać pilotem myśliwca?

Płacisz za epizod (np. gwiazda w meczu piłkarskim) bądź całe życie od narodzin, możesz założyć rodzinę, a nawet…  umrzeć*

Mamy 3 rodzaje abonamentu w zależności od potrzeb… i ceny, ale moi drodzy, 
przecież pieniądze nie są najważniejsze! Dostarczana wirtualna rzeczywistość (zwana dalej HD) jest warta każdych pieniędzy i… nie tylko.

Gold - czas w HD płynie 20 razy szybciej niż w szarej rzeczywistości (zwanej dalej SD), przez co masz szansę przeżyć więcej niż jeden epizod lub scenariusz!
*Ginąc w HD w tym pakiecie, nie giniesz w SD!

Silver – czas w HD = czas w SD.
*Śmierć w HD to śmierć w SD, a firma ma prawo do Twojego ciała (kwalifikacja wiekowa), bliscy mogą starać się o odszkodowanie, wyłączając śmierć przez samobójstwo.

Brown - "socjalny", płacisz od razu biologicznym ciałem (obowiązuje kwalifikacja wiekowa), którym odpowiednio się zaopiekujemy, zawsze chciałeś pomagać chorym prawda? Masz do wyboru 1 scenariusz całego życia.
Śmierć kończy program. Ubezpieczenia brak.

„Promocja dla rodziców” – już teraz pomyśl o przyszłości swojej pociechy, czy na pewno chcesz drżeć o jej los, skazując ją na SD, w której może się nie odnaleźć, zamiatając ulice czy ćpając, aby w końcu popełnić samobójstwo? Nie czekaj, aż problemy SD dopadną Twoją rodzinę – umów się na spotkanie z naszymi doradcami w celu omówienia szczegółów. Zdrowie (i młode ciała) naszych dzieci jest dla nas najważniejsze!

WAŻNE Program zawsze doprowadzi Cię do celu, ale droga do niego, konsekwencje społeczne, materialne i inne są zawsze zależne od Twoich decyzji. Nie przyjmujemy reklamacji w tej sprawie.
Nie ma możliwości przerwania programu,  nie odróżnisz jawy od snu, nie będziesz również pamiętał niczego z HD. 


Michał: Moim zdaniem świat, w którym żyjemy, do 2077 roku zmieni się na pewno częściowo. Zacznijmy od ruchu drogowego - samochody będą normalne, jednakże nie będzie w nich kierowców, całym ruchem drogowym będzie kierować sztuczna inteligencja, a posiadanie własnego auta będzie równało się z mandatem lub ogromną ilością gotówki w portfelu. Dojazdy do pracy będziemy planować po prostu za pomocą aplikacji, a każdy z nas będzie płacił miesięczny abonament za korzystanie z takich samochodów. Architektura nie zmieni się za bardzo, domy jednorodzinne pozostaną dla bogaczy, a większość ludzi będzie mieszkać w zwykłych wieżowcach (które będą wyższe i powstanie ich więcej).

Jeżeli chodzi o sztukę, pojawi się jeszcze więcej sztuki abstrakcyjnej, łącznie z nowym rodzajem - sztuką "procesorową". Idealne rysunki procesorów kwantowych będą robić furorę, wiele muzeów zamknie się na rzecz oglądania sztuki za pieniądze w aplikacji.

Jak już o aplikacjach mowa: telefony stracą kompletnie ramki, niektóre z nich zabłysną ekranami, „skladalnością”, a niektóre firmy włożą telefony do technologii AR w soczewkach, jednakże nie wszyscy będą chcieli przejść na to rozwiązanie, rozpocznie się wojna „smartfonowców” między „soczewkowcami” a „telefoniarzami”.  W 2077 roku telefon będzie wszystkim: nasza kartą kredytową, pocztą; nikt już nie będzie potrzebował portfeli.

Najważniejsza dla nas rzecz, czyli granie - rewolucja konsol zatrzyma się. Wszyscy ludzie będą grali przez chmurę, ponieważ internet pozwoli nam na takie rozwiązanie. Rozdzielczość 8K będzie starą, zapomnianą przeszłością. Komputery będą teraz wykorzystywane do grania na VR, które rozwinie się tak mocno, że nawet najwięksi producenci gier będą wydawać po 4 tytuły AAA rocznie. A co roku będziemy dostawać po 4 różne hełmy, które będą za drogie, ale i tak każdy kupi przynajmniej jeden, żeby mieć najlepszą rozrywkę.


Zuzanna: Świat roku 2077 nie napawa mnie optymizmem i nie chodzi bynajmniej o to, że będę wtedy już stara i pomarszczona, bo nawet w podeszłym wieku chciałabym iść przez życie z duchem czasu. Technologia cały czas się rozwija, świat i ludzie zmieniają. Obawiam się, że za 57 lat nic, co znamy, nie będzie już takie samo. Wyobrażam sobie, że ludzie w większości przeniosą się do wielkich metropolii, poza nimi pozostaną tylko Ci trudniący się uprawą. Podróżowanie z pewnością stanie się łatwiejsze, a samoloty nie będą już jedynym powietrznym środkiem transportu. Ludzie będą poruszali się przy pomocy latających pojazdów, które będą osiągały niesamowitą prędkość. Wieżowce w miastach będą tak wysokie i strzeliste, że z ziemi trudno będzie dojrzeć błękitne niebo podczas dnia. Nocą natomiast nigdy nie będzie już całkowicie ciemno, a możliwość zobaczenia gwiazd z powierzchni stanie się już tylko wspomnieniem. Pomimo późnej pory życie w miastach będzie zawsze tętniło, bez względu na to, czy jest to weekend czy środek tygodnia. Pojęcie czasu zacznie się zacierać. Zniknie wiele znanych nam zawodów, które przejmą maszyny i roboty, pojawi się jednak wiele innych, których teraz nie możemy sobie nawet wyobrazić. Świat będą nawiedzały klęski żywiołowe i to z niezwykłą częstotliwością, wiele niezwykłych i pięknych miejsc zostanie bezpowrotnie zniszczonych i utraconych. Zmieni się mentalność ludzi, wielu z nich z obawy przed następującymi na świecie zmianami zamknie się w swoich domach i zdecyduje na życie w wirtualnej rzeczywistości. Na świecie nadal będą toczyły się konflikty, a z powodu nowych rodzajów broni, będą one niezwykle brutalne i destrukcyjne. Jednym jasnym promykiem będzie postęp w eksploracji kosmosu. Ludzie zaczną się zapuszczać coraz dalej i dalej, w nadziei na znalezienie lepszego miejsca, które nie zostało jeszcze splądrowane przez nich ani przez żadną inną obcą cywilizację. 

Tagi: geforce konkurs palit