Koniec kupowania kont pełnych gier na Allegro. Firma zakazuje takich praktyk

News
4637V
Koniec kupowania kont pełnych gier na Allegro. Firma zakazuje takich praktyk
Wojciech Gruszczyk | 19.12.2020, 02:32

Już wkrótce powinny zniknąć na Allegro wszystkie aukcje, na których handlarze sprzedają konta zapełnione grami. W nowym regulaminie serwisu pojawia się wyraźny zakaz udzielania dostępu do wszystkich platform.

Od lat na Allegro kwitnie biznes, z którym walczą kolejni producenci i wydawcy. Na serwisie znajdziecie największe hity AAA w dniu premiery za 5, 10 lub 39 zł. Zainteresowani nie kupują samej produkcji, a otrzymują dostęp do konta, jednak najwidoczniej taka sytuacja zostanie wkrótce zakończona.

Od 4 stycznia 2021 roku zostanie wprowadzony nowy regulamin, który raz na zawsze powinien zakończyć takie praktyk:

Do listy towarów, których nie możesz sprzedawać na Allegro, dodamy:

  • wszystkie formy dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live oraz do muzycznych platform streamingowych – na przykład Spotify czy Tidal.

W prostych słowach oznacza to, że od przyszłego roku na Allegro nie powinniśmy znaleźć przykładowo Cyberpunka 2077 za 10 zł lub najnowszych produkcji w bardzo niskich cenach. Jak wiadomo takie praktyki źle wpływają na branżę, ale dotychczas serwis zachęcał jedynie do „zgłaszania podejrzanych aukcji”. Teraz wszystkie takie propozycje powinny być z góry banowane.

Warto przypomnieć, że na początku roku pisaliśmy o 24-latku, który usłyszał niemal 9 tysięcy zarzutów za nielegalną sprzedaż kont do gier. Według naszych informacji wiemy, że producenci konsol oraz gier od lat próbowali wymóc na Allegro działanie w tej kwestii i najwidoczniej w końcu udało się dodać do regulaminu odpowiednią informację.

Źródło: Bartosz Wysocki - dzięki! Regulamin Allegro

Komentarze (212)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper