Iza Łęcka Iza Łęcka 14.12.2020 07:37
Wiedźmin 3 Dziki Gon Szczęśliwy Geralt
3467V

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS5 w 60 klatkach na sekundę. Gracz prezentuje przyspieszoną rozgrywkę

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro działa w 30 klatkach na sekundę, choć może posiadać znacznie lepszą płynność na PlayStation 5. Gracze muszą jedynie zrezygnować z patchy.

CD Projekt RED zajmuje się obecnie naprawą Cyberpunka 2077, choć na przyszły rok zaplanowane zostały dwie niezwykle istotne aktualizacje – przygoda w Night City oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymają wsparcie dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Tymczasem już teraz możemy się przekonać, jak historia Geralta działa na PS5 w 60 klatkach na sekundę – tytuł w wersji 1.00 na PS4 nie posiadał ograniczenia płynności do 30 fps, dlatego też rezygnując z później udostępnianych plików i uruchamiając bazową produkcję na PS5, otrzymujemy Wiedźmina 3: Dziki Gon w znacznie płynniejszej rozgrywce. Nie będzie to wybór dla każdego, bo jak wiadomo polskie studio zaoferowało wiele ważnych i cennych poprawek, które zostały opublikowane po premierze, jednak dzięki eksperymentowi jednego z graczy, istnieje możliwość sprawdzenia, jak tytuł będzie radził sobie na nowej konsoli Sony.

Warto dodać, że za przygotowanie aktualizacji do Wiedźmina 3: Dziki Gon na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S dba Saber Interactive, czyli studio, które pracowało nad przeniesieniem gry na Nintendo Switcha.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/12/random_you_can_run_the_witcher_3_at_60fps_on_ps5_but_it_has_to_be_unpatched

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon