Cyberpunk 2077 krytykowany w pierwszej recenzji wydania na PS4 i XOne

News
13174V
Cyberpunk 2077 krytykowany w pierwszej recenzji wydania na PS4 i XOne
Bartosz Dawidowski | 12.12.2020, 04:01

W Sieci pojawiają się już pierwsze opinie na temat konsolowego wydania Cyberpunka 2077. Sprawdźmy, jaką pierwszą ocenę zgarnęła wyczekiwana produkcja autorów "Wiedźmina 3".

Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 na PC to diametralnie inne doświadczenie, niż na konsolach. Tytuł zgarnął na komputerach osobistych noty na średnim poziomie 9/10 (choć warto w tym miejscu odnotować pewne niższe oceny, np. 7/10 od znanego serwisu GameSpot, który narzekał na bugi). Wielu dziennikarzy zachwyciło się nie tylko fabułą i misjami pobocznymi w Cyberpunk 2077 na PC, ale również samą grafika i jakością wykonania.

Inny obraz wyłania się, gdy sprawdzimy pierwszą, konsolową recenzję Cyberpunka 2077. Na Metacritic pojawiła się już pierwsza recenzja wydania na PS4 oraz XOne. Tekst wieńczy ocena 3,5/10. Redaktor znanego francuskiego serwisu Jeuxvideo, który działa od 1997 roku, narzeka przede wszystkim na nieustanne spadki framerate'u. Niestety "dropy" w animacji to nie jedyne problemy Cyberpunka 2077. Redaktor Jeuxvideo narzeka również na fatalną jakość wielu tekstur, które ładują się z dużym opóźnieniem. W grze na PS4 podczas zwiedzania miasta często występuje bardzo mało pieszych i ruchu samochodowego (w porównaniu z PC). Gra ma przy tym problemy z interfejsem, częsty zawieszaniem się (konieczne jest wtedy odpalanie Cyberpunka od zera z poziomu menu głównego) i z wieloma pomniejszymi bugami, takimi jak przyjmowanie "pozy T" przez NPC-ów czy strzelanie z niewidzialnej broni.

Wstępną opinię na temat Cyberpunka 2077 na PS4 przedstawiła też redakcja PlayStation Universe, która w następujący sposób pisze o grze:

"Graficzne downgrade'y są tak poważne, że sprawiają, że tytuł jest prawie niegrywalny w mojej ocenie. Nie mam możliwości, by to sprawdzić, ale wygląda na to, że Cyberpunk 2077 nie działa nawet w 720p. Zasięg rysowania obiektów jest niesamowicie krótki a cały ekran wygląda jak rozmazany, co jeszcze wyolbrzymiane jest podczas walk. (...) Miałem problemy z dojrzeniem celów z 30 metrów na PS4" - czytamy we wstępnej opinii na PSU.

Redaktor PlayStation Universe pochwalił wydanie gry na PS4 za sprawne loadingi. Niestety dosyć powolne okazuje się wchodzenie do menu, np. do ekranu ekwipunku. Jeśli chodzi o framerate w Cyberpunk 2077 na PS4, to odsyłam was do analizy Digital Foundry.

Sprawdźcie przy okazji, jak Wojciech ocenił pecetowe wydanie Cyberpunka 2077. Nasz recenzent zachwycił się prawie wszystkimi aspektami gry, wystawiając ocenę bliską maksymalnej (w wydaniu na PC).

Źródło: https://www.metacritic.com/game/playstation-4/cyberpunk-2077/critic-reviews https://www.jeuxvideo.com/test/1338246/cyberpunk-2077-des-versions-ps4-et-xbox-one-fat-a-eviter-a-tout-prix.htm https://www.psu.com/news/cyberpunk-2077-early-ps5-ps4-hands-on-impressions-grand-theft-auto-on-steroids-an-engrossing-world-with-horrific-ps4-performance/

Komentarze (385)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper