Roger Żochowski Roger Żochowski 11.12.2020 02:47
It Takes Two - ciekawie zapowiadająca się produkcja EA na zwariowanym zwiastunie
993V

It Takes Two - ciekawie zapowiadająca się produkcja EA na zwariowanym zwiastunie

Przyznam się, że dawno nie grałem w dobry tytuł przygotowany z myślą o kanapowej kooperacji, a dodatkowo napędzany ciekawą historią. Twórcy A Way Out, tytułu, który również pozwalał nam na daleko idącą współpracę, stawiają poprzeczkę jeszcze wyżej prezentując w akcji baśniową przygodę przyprawioną humorem przez duże H

It Takes Two to platformowa gra przygodowa, która została stworzona wyłącznie z myślą o współpracy dwóch graczy czy to na kanapie czy za pośrednictwem sieci. Wcielamy się w niej w kochającą się niegdyś parę - Cody'ego i May - którzy zamienieni zostają w lalki przez magiczne zaklęcie i uwięzieni w baśniowym królestwie pełnym czarodziejów, rycerzy i smoków. Będą musieli nie tylko ujść z życiem i wrócić do swojej dawnej postaci, ale przede wszystkim naprawić i uratować zrujnowany związek.

Dzięki zdolnościom postaci, które wspólnie rozwiązują kolejne zagadki na każdym nowym poziomie czeka mnóstwu nowych wyzwań, humoru oraz metafor opisujących życie w skomplikowanym związku. Para będą musiała nauczyć się przezwyciężać dzielące ją różnice, a hasło przewodnie nowej gry studia Hazelight brzmi: "razem jesteśmy lepsi". Osoby, które zakupią grę będą mogli zaprosić do wspólnej zabawy znajomego zupełnie za darmo. Niezależnie od tego, czy jest to gra na kanapie na podzielonym ekranie czy w trybie współpracy online. 

Tytuł momentami przypomina LittleBigPlanet - czeka nas cała masa platformowych wyzwań, mini-gry, pływanie statkiem, jazda na sankach, ujeżdżanie żaby, szybowanie dronem, ucieczki przed odkurzaczami czy pokręcone postacie jak gang wiewiórek czy Dr Hakim z Księgi miłości, który zdaje się być szalonym narratorem tej opowieści. Szczerze? Tytuł na pewno będę chciał zaliczyć z drugą połówką. Gra trafi na rynek 26 marca 2021 roku na PS4, XOne, PC (Origin, Steam), oraz dzięki specjalnej łatce również na PS5 i XSX.

Tagi: Electronic Arts Hazelight It Takes Two